Prawie 200 odniesień do twórczości Stephena Kinga na jednym obrazku. Potrafisz znaleźć wszystkie?

Sergiusz Kurczuk
06.04.2018 14:41
Prawie 200 odniesień do twórczości Stephena Kinga na jednym obrazku. Potrafisz znaleźć wszystkie? Fot. jordanmonsell.com

Stephen King to legenda powieści grozy. Artysta Jordan Monsell postanowił złożyć hołd pisarzowi, zamieszczając na swojej pracy prawie 200 odniesień do jego twórczości.

Stephen King to niezwykle płodny pisarz. W swojej karierze stworzył bardzo wiele opowiadań i powieści. Mimo 70 lat na karku nie spoczywa na laurach i nadal tworzy kolejne dzieła horroru. Straszne historie wymyślane przez Kinga niejednokrotnie trafiały na mały i duży ekran. Wielki sukces komercyjny kinowej adaptacji książki „To” spowodował, że filmowcy zaczęli znów przychylniejszym okiem patrzeć na twórczość pisarza. Obecnie trwają pracę nad filmami i serialami opartymi na opowieściach mistrza horroru. Okazuje się jednak, że nie tylko twórcy filmowi i telewizyjni są zainteresowani Kingiem. Artysta Jordan Monsell stworzył pracę pod tytułem „King’s Country”, na której umieścił mnóstwo nawiązań do książek pisarza.

Stephen King - „King’s Country” - znajdziesz wszystkie odniesienia?

Pamiętacie serial animowany „Gdzie jest Wally?”, albo jeszcze lepiej serię książek, w których umieszczone były skomplikowane obrazki, na których bardzo dużo się działo? Zadaniem widzów i czytelników przygód tytułowego okularnika było odnalezienie w gąszczu informacji, wskazanych osób i przedmiotów. Podobny test na spostrzegawczość postanowił powołać dożycia Monsell, który stworzył grafikę z ukrytymi odniesieniami do twórczości Kinga. Uda się Wam znaleźć wszystkie? Dla ułatwienia podpowiemy, że jest ich aż 171. 

King’s Country Fot. foto: jordanmonsell.com

Bez względu na to, czy udało się Wam znaleźć wszystkie nawiązania, czy nie, poniżej zamieszczamy legendę, w której autor zaznaczył wszystkie figury pochodzące z książek Kinga. „King’s Country” można nabyć w formie plakatu. Artysta, który w twórczości często odnosi się do kultury popularnej, bywa na wszelkiego rodzaju eventach poświęconych tej tematyce. 13 kwietnia 2018 roku pojawi się na festiwalu Monsterpalooza w kalifornijskiej Pasadenie, gdzie będzie można zakupić między innymi „King’s Country”.

King’s Country Fot. foto: jordanmonsell.com

Ile odniesień udało się Wam wyłapać? A jeśli praca Monsella była dla Was zbyt łatwa, zawsze możecie zagrać w Bingo inspirowane filmami na podstawie twórczości Kinga

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.