16.09.2019 09:44

Premier Wielkiej Brytanii porównał się do Hulka. Mark Ruffalo mu odpowiedział

Boris Johnson wypowiedział się na temat długo zapowiadanego Brexitu. W rozmowie z The Mail porównał siebie i cały kraj do Hulka słowami: "im bardziej się denerwujemy, tym mocniejsi się stajemy".

Boris Johnson
foto: CHRISTOPHER FURLONG/AFP/East News

Hulk był bohaterem wielu crossoverów z różnymi bohaterami. Nikt jednak nie mógł się spodziewać połączenia zielonego herosa z... Brexitem. Boris Johnson porównał bowiem siebie i całą Wielką Brytanię do bohatera znanego z kart komiksów Marvela.

Boris Johnson jak Hulk?

W wywiadzie z The Mail, premier Wielkiej Brytanii stwierdził bowiem, że jego kraj jest jak Bruce Banner, który zawsze potrafił wyjść cało z opresji. Nawiązał tym oczywiście do Brexitu i całej sytuacji związanej z opuszczeniem Unii Europejskiej przez WB. Johnson przyznał:

"

Banner może być związany w kajdanach, ale kiedy zostanie sprowokowany, to z nich się oswobodzi... Hulk zawsze uciekał, nieważne od tego, jak bardzo był związany - i tak samo będzie z tym krajem. Wyjdziemy 31 października i nam się to uda.  "

hulk joe fixit
hulk joe fixit
Przeczytaj także Hulk w garniturze i fedorze pojawi się w grze "Marvel's Avengers"

Na te nietypowe komentarze ze strony premiera Wielkiej Brytanii zareagował Mark Ruffalo, który wciela się w Bruce'a Bannera/Hulka w filmach MCU. Aktor przypomniał politykowi, że nie tylko siła czyni z Hulka bohatera, ale też jego umiejętność pracy w grupie i przede wszystkim czynienie dobra:

"

Boris Johnson zapomniał, że Hulk walczy tylko dla dobra ogółu. Wściekłość i siła mogą się zmienić w głupotę i destrukcję. Hulk działa najlepiej, gdy jest z drużyną. Sam jest mocą natury... Poza tym ma zawsze Dr. Bannera z jego nauką i inteligencją. "

Brexit planowo ma się odbyć 31 października 2019 roku. Przyszłość Hulka w MCU pozostaje natomiast nieznana.

Tagi: News Marvel Hulk