03.04.2020 09:56

Premiera "Top Gun: Maverick" przełożona z powodu koronawirusa. Znamy nową datę debiutu

Sequel kultowego "Top Guna" również przegrał w starciu z pandemią koronawirusa. Na powrót Toma Cruise'a w roli Mavericka poczekamy kilka miesięcy dłużej.

Foto: materiały prasowe Paramount
Foto: materiały prasowe Paramount

Mimo zapewnień Toma Cruise'a, że Maverickowi nie straszny koronawirus, premiera drugiej odsłony "Top Guna" została przeniesiona na późniejszy termin. Film ukaże się z kilkumiesięcznym opóźnieniem.

"Top Gun: Maverick" z nową datą premiery

Doszliśmy już do tego momentu, że przesunięcia filmowych premier nie są szokiem, a czymś zupełnie normalnym. Nikogo zatem nie dziwi fakt, że "Top Gun Maverick" nie ukaże się 26 czerwca 2020 roku. Wytwórnia Paramount podjęła decyzję o przeniesieniu daty premiery na 23 grudnia 2020 roku. Czeka nas zatem półroczne opóźnienie.

Zobacz też: Leonardo DiCaprio i szef Apple'a również wyruszyli na walkę z koronawirusem

Reżyserem "Top Gun Maverick" jest Joseph Kosinski, scenariusz zaś stworzyli Peter Craig, Justin Marks i Eric Warren Singer. W swoich rolach z pierwszej odsłony powrócą Tom Cruise i Val Kilmer, zaś nowymi nabytkami obsadowymi są: Miles Teller, Jennifer Connelly, Charles Parnell, Jay Ellis, Bashir Salahuddin, Danny Ramirez, Monica Barbaro oraz Thomasin McKenzie.  

Zobacz też: Sony Corporation również przekaże 100 mln dolarów na pomoc dotkniętym przez epidemię koronawirusa 

Tagi: Film News Tom Cruise Top Gun koronawirus