20.10.2017 13:42

Prequel „Pacific Rim Uprising” jako komiks

W pierwszym kwartale 2018 roku zadebiutuje kontynuacja filmu Guillermo del Toro „Pacific Rim”. Zanim to nastąpi, na rynku ukaże się komiks pokazujący, co działo się między pierwszą, a drugą częścią filmu o potężnych robotach walczących z bestiami z innego wymiaru. 

Prequel „Pacific Rim Uprising” jako komiks
foto: materiały promocyjne

Film „Pacific Rim Uprising” otrzymał oficjalny prequel w formie komiksu. 6-zeszytowa seria zadebiutuje na miesiąc przed premierą kontynuacji filmu Guillermo del Toro z 2013 roku. Komiks „Pacific Rim Aftermath” pojawi się na rynku w lutym 2018 roku. Ma wypełnić lukę fabularną pomiędzy „Pacific Rim” a sequelem w reżyserii Stevena S. DeKnighta. Tego typu tie-in nie jest zaskoczeniem, ponieważ twórca „Pacific Rim Uprising” już jakiś czas temu mówił o chęci rozszerzenia uniwersum Pacific Rim na inne media

Nad „Pacific Rim Aftermath” pracowali Cavan Scott, który napisał scenariusze do komiksów „Dr Who”, „Vikings” czy „Tekken: Blood Feud” oraz rysownik znany z serii „Judge Dredd”różnych tytułów Marvela Rich Elson. Papierowy prequel opisywany jest jako mroczna historia przygodowa, opowiadająca o nowym podziemiu przestępczym, które narodziło się w świecie, gdzie istnieją mechy i potwory. Twórcy zaprezentowali okładkę pierwszego numeru oraz oficjalne streszczenie fabuły. 

Pacific Rim Aftermath
"

 Santa Monica, rok 2034. W mieście, które niegdyś było klejnotem Zachodniego Wybrzeża, narodził się nowy świat: wzniesiono go na popiołach gigantycznych robotów i ogromnych potworów. W tej futurystycznej spuściźnie poznajemy nowe pokolenie ocalałych, w tym Jake'a Pentecosta, syna Stackera Pentcosta, który szuka odpowiedzi stojącej za śmiercią jego legendarnego ojca, Griffina - pilota Jeagera, który porzucił obronę świata na rzecz pilotowania nielegalnego Jaegera szefa mafii oraz Mech Czara - technoprzestępcy, władającego światem przestępczym za pomocą stalowej pięści. W scenerii wypełnionej neo-noirowymi gangami ulicznymi, wyznawcami Kaiju i złomiarzami Jeagerów, pojawia się tajemnicza, ale dziwnie znajoma postać z dość niebezpiecznymi zamiarami... "

Pierwszy film zakończył się w 2025 roku. Druga część rozgrywa się 10 lat później. Akcja komiksu „Aftermath”, toczyć się będzie na rok przed wydarzeniami z „Pacific Rim Uprising”. Głównym bohaterem będzie protagonista filmowego sequela, w którego wciela się Jon Boyega. Co zaoferuje komiks? Dowiemy się za kilka miesięcy. To nie pierwszy romans serii z rysunkowymi opowieściami. W 2013 roku powstała powieść graficzna „Tales from Year Zero” napisana przez scenarzystę pierwszej części Travisa Bechama. Dwa lata później ukazała się 4-zeszytowa seria „Tales from the Drift”.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Guillermo del Toro Pacific Rim