Prequel „Pacific Rim Uprising” jako komiks

Sergiusz Kurczuk
20.10.2017 13:42
Prequel „Pacific Rim Uprising” jako komiks Fot. materiały promocyjne

W pierwszym kwartale 2018 roku zadebiutuje kontynuacja filmu Guillermo del Toro „Pacific Rim”. Zanim to nastąpi, na rynku ukaże się komiks pokazujący, co działo się między pierwszą, a drugą częścią filmu o potężnych robotach walczących z bestiami z innego wymiaru. 

Film „Pacific Rim Uprising” otrzymał oficjalny prequel w formie komiksu. 6-zeszytowa seria zadebiutuje na miesiąc przed premierą kontynuacji filmu Guillermo del Toro z 2013 roku. Komiks „Pacific Rim Aftermath” pojawi się na rynku w lutym 2018 roku. Ma wypełnić lukę fabularną pomiędzy „Pacific Rim” a sequelem w reżyserii Stevena S. DeKnighta. Tego typu tie-in nie jest zaskoczeniem, ponieważ twórca „Pacific Rim Uprising” już jakiś czas temu mówił o chęci rozszerzenia uniwersum Pacific Rim na inne media

Nad „Pacific Rim Aftermath” pracowali Cavan Scott, który napisał scenariusze do komiksów „Dr Who”, „Vikings” czy „Tekken: Blood Feud” oraz rysownik znany z serii „Judge Dredd”różnych tytułów Marvela Rich Elson. Papierowy prequel opisywany jest jako mroczna historia przygodowa, opowiadająca o nowym podziemiu przestępczym, które narodziło się w świecie, gdzie istnieją mechy i potwory. Twórcy zaprezentowali okładkę pierwszego numeru oraz oficjalne streszczenie fabuły. 

Pacific Rim Aftermath Fot. foto: materiały promocyjne

 Santa Monica, rok 2034. W mieście, które niegdyś było klejnotem Zachodniego Wybrzeża, narodził się nowy świat: wzniesiono go na popiołach gigantycznych robotów i ogromnych potworów. W tej futurystycznej spuściźnie poznajemy nowe pokolenie ocalałych, w tym Jake'a Pentecosta, syna Stackera Pentcosta, który szuka odpowiedzi stojącej za śmiercią jego legendarnego ojca, Griffina - pilota Jeagera, który porzucił obronę świata na rzecz pilotowania nielegalnego Jaegera szefa mafii oraz Mech Czara - technoprzestępcy, władającego światem przestępczym za pomocą stalowej pięści. W scenerii wypełnionej neo-noirowymi gangami ulicznymi, wyznawcami Kaiju i złomiarzami Jeagerów, pojawia się tajemnicza, ale dziwnie znajoma postać z dość niebezpiecznymi zamiarami...

Pierwszy film zakończył się w 2025 roku. Druga część rozgrywa się 10 lat później. Akcja komiksu „Aftermath”, toczyć się będzie na rok przed wydarzeniami z „Pacific Rim Uprising”. Głównym bohaterem będzie protagonista filmowego sequela, w którego wciela się Jon Boyega. Co zaoferuje komiks? Dowiemy się za kilka miesięcy. To nie pierwszy romans serii z rysunkowymi opowieściami. W 2013 roku powstała powieść graficzna „Tales from Year Zero” napisana przez scenarzystę pierwszej części Travisa Bechama. Dwa lata później ukazała się 4-zeszytowa seria „Tales from the Drift”.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.