Producent Radiohead zagrał w „Gwiezdnych wojnach”

Aleksandra Degórska
18.12.2015 10:59
Producent Radiohead zagrał w „Gwiezdnych wojnach” Fot. Michael Neel, CC-BY-2.0

Świat zwariował na punkcie galaktycznej opowieści. Jak się okazało, nie obyło się też bez zaskoczeń w obrębie obsady.

W końcu długo wyczekiwany film trafił do kin. Ludzie walczyli o to, żeby dostać bilet na przedpremierowe pokazy. Po ulicach paradowały armie szturmowców, tu i ówdzie pokazywał się Darth Vader.

Wraz z premierą „Gwiezdnych wojen” pojawiła się zaskakująca informacja dotycząca obsady filmu. Angielski producent i nieoficjalny szósty członek Radiohead oraz muzyk supergrupy Atoms For Peace, Nigel Godrich, zagrał epizod w najnowszej odsłonie obrazu.

Jeden z fanów Radiohead zauważył, że producent jest wymieniony w obsadzie filmu jako FN-9330, czyli jeden ze szturmowców. Oczywiście charakterystyczny strój tych postaci spowodował, że nikt nie mógł go rozpoznać w „Gwiezdnych wojnach”.

Mimo to, brytyjski muzyk Four Tet pochwalił zdolności aktorskie Godricha:

Dlaczego Nigel zagrał w filmie? Muzyk współpracował przy obrazie „Scott Pilgrim kontra świat” z reżyserem Edgarem Wrightem i to właśnie on załatwił rolę dla producenta w „Gwiezdnych wojnach”, chcąc odwdzięczyć się w ten sposób za przysługę:

Za białą maską szturmowca tak naprawdę może ukryć się każdy. Jeszcze jedna postać ze świata muzyki zagrała tego żołnierza, mianowicie Michael Giacchino, który kojarzy się głównie z produkcjami Pixara. Kompozytor brał udział w wielu projektach reżysera J.J. Abramsa, który jest obecnie odpowiedzialny za „Gwiezdne wojny”, zatem fakt, że pojawił się w filmie raczej nie powinien nikogo dziwić.

W związku z premierą obrazu, fani stworzyli szereg coverów motywu z filmu w wersji metalowej, czy zagrane przez jednego człowieka na dziewięciu gitarach. Nawet muzyk Linkin Park, Mike Shinoda, stworzył własnego szturmowca.

A wy chcielibyście wcielić się w rolę żołnierza z „Gwiezdnych wojen”?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.