06.06.2017 13:24

„Professor Marston & the Wonder Women” - pierwsza zapowiedź filmu o twórcy komiksowej superbohaterki

Historia powstania postaci Wonder Woman jest niezwykle ciekawa. Nic dziwnego, że doczekaliśmy się jej ekranizacji.  

„Professor Marston & the Wonder Women” - pierwsza zapowiedź filmu o twórcy komiksowej superbohaterki
foto: kadr z filmu

W przeciwieństwie do większości filmów o superbohaterach, „Wonder Woman” nie kończyła się trzydziestoma scenami po napisach, lecz zapowiedzią nadchodzącej biografii „Professor Marston and the Wonder Women”. Film opowiada historię Dr. Williama Moultona Marstona, który stworzył postać dzielnej amazońskiej wojowniczki. Interesującym twistem jest tutaj fakt, że inspiracją dla pierwszej superbohaterki świata komiksu była jego żona Elizabeth Holloway Marston oraz ich kochanka Olive Byrne.

Główną rolę gra Luke Evans, znany między innymi z „Draculi: Historii nieznanej” z 2014 roku oraz występu w trylogii „Hobbit” Petera Jacksona. W jego żonę wciela się Rebecca Hall („Iron Man 3”), zaś w kochankę Bella Heathcote („Ciemniejsza strona Greya”). Scenarzystką oraz reżyserką obrazu jest Angela Robinson, która do tej pory pracowała m.in. przy serialach „Aniołki Charliego” i „Czysta krew”. Producentem filmu jest wytwórnia Annapurna Pictures, mająca na koncie takie filmy jak „Wróg numer jeden” oraz nadchodzące „The Bad Batch”. Nie ustalono jeszcze daty premiery „Professor Marston and the Wonder Women”, ale być może wydarzy się to jeszcze w 2017 roku.

Moment na wprowadzenie filmu o twórcy Wonder Woman jest znakomity, bo jej pierwszy solowy film okazał się wielkim hitem komercyjnym, zgarniając w pierwszy weekend od swojej premiery (2.06.2017) ponad 200 milionów dolarów z całego świata. Co więcej, jest to pierwszy film uniwersum DC, który zbiera tak świetne recenzje. Już wiemy, że 2. część powstanie i jej reżyserką ponownie zostanie Patty Jenkins.

Co myślicie o tej historii?

Kamil Dachnij
Tagi: Wonder Woman