Protestujący na całym świecie przebierają się za Jokera

28.10.2019 11:11
Protestujący na całym świecie przebierają się za Jokera Fot. . PATRICK BAZ/AFP/East News

"Joker" to najnowsza produkcja studia Warner Bros., która opowiada historię złoczyńcy z Gotham. Okazuje się, że film wpłynął na masę ludzi.

"Joker" Todda Philipsa trafił do kin 4 października 2019 roku. Produkcja opowiada historię Arthura Flecka, mężczyzny, który zmienił się w Jokera. Akcja filmu dzieje się w Gotham, w mieście bezprawia i nierówności społecznych. Mimo że dla tych bogatszych jest idyllą to biedniejsi żyją w obskurnych mieszkaniach, zmagają się z plagą szczurów i ledwo wiążą koniec z końcem. W mieście nasilają się protesty, a tuż po informacji, zgodnie z którą mężczyzna przebrany za klauna zamordował w metrze trzech bogaczy, protestujący zakładają na twarze maski. 

Protestujący na całym świecie przebierają się za Jokera

Okazuje się, że film tak bardzo wpłynął na niektórych, że protestujący na różnych demonstracjach na świecie również zaczęli nosić maski klauna lub malować się jak Joaquin Phoenix w "Jokerze". Dopiero portal France24 zwrócił na to uwagę, a historyk i publicysta, William Blanc wyjaśnił, dlaczego tak się dzieje:

Film Toda Phillipsa o Jokerze ma naprawdę sugestywną moc. Jest formą protesty przeciwko systemowi politycznemu, który ludzie uważają za nieelastyczny i nie słuchający ludzi.

Przeczytaj także

Przewrót polityczny w Libanie spowodował, że ludzie wyszli na ulice i zaczęli protestować. Podczas demonstracji niektórzy zakładali na twarz maski klauna. Do sieci trafiły również zdjęcia ludzi z Hong Kongu, którzy rozpoczęli protesty przeciwko rządowi Chin.

"Joker" pobił rekordowy próg finansowy wśród filmów dla osób od 18. roku życia. W 2016 roku ustanowił go "Deadpool", który zarobił 783 miliony dolarów. Najnowsza produkcja Todda Philipsa zarobiła ponad 800 milionów dolarów.

Zobacz także: "Joker" - czy przypadłość głównego bohatera istnieje w prawdziwym świecie?

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.