Przecieki z planu 8. sezonu „Gry o tron”. Co wydarzy się w finale?

Sergiusz Kurczuk
04.12.2017 11:17
Przecieki z planu 8. sezonu „Gry o tron”. Co wydarzy się w finale? Fot. kadr z serialu Gra o tron

Ostatni sezon „Gry o tron” jest już w fazie produkcji. W sieci pojawiły się kolejne przecieki dotyczące tego, co wydarzy się w Westeros.

Uwaga! Artykuł może zawierać spoilery dotyczące finału „Gry o tron”. Czytasz na własną odpowiedzialność!

Hit HBO jest częstym atakiem piratów internetowych. Jednak produkcji zagrażają nie tylko cyberprzestępcy. Równie groźne są te osoby z planu zdjęciowego, które postanawiają podzielić się ze światem pilnie strzeżonymi informacjami dotyczącymi fabuły nadchodzącej serii. Biorąc pod uwagę, że 8. sezon będzie równocześnie finałem serialu, zagrożenie jest jeszcze większe. Ze spoilerów są niezadowoleni twórcy, mający świadomość, że przecieki mogą wpłynąć negatywnie na zarobione pieniądze oraz fani, którzy wolą poczekać w niepewności kilkanaście miesięcy i samodzielnie zobaczyć „Grę o tron” niż poznawać kulisy fabularne na długo przed premierą. 

Chociaż do 8. sezonu stacja HBO miała się przygotować jak nigdy dotąd, jeśli chodzi o zabezpieczenie tajemnic produkcji, wygląda na to, że wyszło jak zwykle. Przeciek pojawił się na fanowskiej stronie serialu Watchers On The Wall. W serwisie pojawiły się kolejne zdjęcia z planu, które przybliżają ciekawskim, co wydarzy się w finale. Fotki pochodzą z Moneyglass w Północnej Irlandii, gdzie obecnie kręcone są zdjęcia do „Gry o tron. Widać na nich ośnieżone Winterfell. Przed murami zamku stoi trebusz, co sugeruje, że północna kraina znajdzie się w stanie oblężenia.

Na innym zdjęciu widać natomiast ogromny hangar Titanic Studios w Belfaście. Wewnątrz znajduje się największy plan zdjęciowy do serialu w historii. Wysłannicy strony Watchers On The Wall donoszą, że w tym miejscu znajduje się nowa Królewska Przystań. W hali odtworzono fragment miasta z ulicami i całymi budynkami. W poprzednich latach siedzibę Lannisterów grał chorwacki Dubrownik. 

Gra o tron Fot. foto: kadr z serialu Gra o tron

Czemu zdecydowano się na zmianę? Według źródła część Królewskiej Przystani ma niebawem zostać zniszczona. Prawdopodobnie do akcji wkroczą smoki. Nie wiadomo jednak, czy zaatakuje Deanerys, czy posługujący się nieumarłym Viseronem Nocny Król, który pod koniec 7. sezonu zniszczył Mur. Na bardziej precyzyjne informacje będziemy musieli jeszcze poczekać. Na razie wiadomo, że koniec serialu nie zawiedzie fanów.

Tak czy inaczej, najważniejsze miasta Westeros będą w stanie wojny. Tego można było się domyślać, bo ostatni sezon zapowiedział, że nad światem przetoczy się ogromna bitwa, która odmieni wszystko. Czy informacje z planu się potwierdzą i Danny odwróci się od Jona Snow? A może Biali Wędrowcy wkrótce dadzą o sobie znać tej części kontynentu, która była odgrodzona murem?

Nie wiadomo kiedy stacja HBO planuje premierę 8. sezonu „Gry o tron”. Prawdopodobnie będzie to koniec 2018 albo pierwsza połowa 2019 roku. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.