12.04.2018 12:47

Przegląd ocen „Rampage” z The Rockiem w roli głównej - czy warto obejrzeć film w kinie?

Na miesiąc przed polską premierą, amerykańscy krytycy mieli okazję zapoznać się z najnowszym filmem Dwayne'a Johnsona, w którym aktor mierzy się z 3 ogromnymi monstrami. Sprawdźcie, czy warto czekać na seans.

Dwayne Johnson w Rampage
foto: materiały prasowe

Na razie film w którym jedna wielka bestia (The Rock) stawia czoła trzem innym bestiom (Wilk, Krokodyl i Goryl) zdobywa oceny średnie. I to właściwie dosłownie, ponieważ na Rotten Tomatoes, „Rampage” ma obecnie 50%. To i tak lepszy wynik, niż większość dotychczasowych filmowych adaptacji gier wideo, które jak doskonale wiemy, nie mają się za bardzo czym chwalić. 

Niewątpliwie pomaga w tym, że występuje w nim Dwayne „The Rock” Johnson, który potrafi swoją charyzmą uratować nawet najgorszego gniota. Patrząc na oceny i opinie zachodnich krytyków, nie inaczej jest w tym przypadku. „Rampage” dostaje głównie za niepotrzebne wątki fabularne, za zbyt dużą ilość postaci dodatkowych, a w skrajnych przypadkach można nawet usłyszeć, że jest to film „dla nikogo”.

„Rampage: Dzika Furia” nie taka dzika?

Sara Stewart z New York Post napisała, że film może i jest bardzo napompowany, ale można się na nim całkiem nieźle bawić:

"

Jest duży, przeładowany głupotą, ale jeżeli dacie się uwieść urokom głównego, napakowanego bohatera, to możecie się nawet nieźle zabawić. "

A.A. Dowd z portalu A.V. Club stwierdził, że „Rampage” radzi sobie całkiem nieźle jako film akcji klasy B:

"

Trudno zaprzeczyć, że jako film klasy B, „Rampage” potrafi naprawdę dać widzom sporo radochy. "

Nie wszyscy podeszli jednak do sprawy z tak pozytywnym nastawieniem. David Enrlich z IndieWire stwierdził, że twórcy nie wiedzieli, do kogo jest adresowany ten film:

"

Nie ma żadnych satysfakcjonujących scen akcji, wizualnie nie zapada w pamięć, więc trudno jest o nim cokolwiek powiedzieć. To nie jest film dla krytyków, to jest pewne. Problem jest tylko taki, że nie jest to również film dla nikogo innego. "

Najlepszym podsumowaniem filmu jest prawdopodobnie recenzja na portalu ScreenRant, przygotowana przez Sandy Schaefer, która twierdzi, że:

"

„Rampage” nie jest miksem akcji, komedii i emocji tak dobrym, jak inne filmy z Dwaynem Johnsonem („Jumanji”, czy „Szybcy i Wściekli 7”), ale definitywnie można się na nim całkiem dobrze bawić. "

Film „Rampage” pojawi się w polskich kinach 11 maja 2018 roku. Oprócz Dwayne'a Johnsona w filmie występują Jeffrey Dean Morgan i Joe Manganiello. Za reżyserię odpowiada Brad Peyton.

Kamil Kacperski
Tagi: News Dwayne Johnson Rampage The Rock