04.10.2016 11:32

Przejdź z Tomem Hanksem przez piekło w interaktywnej grze

Każdy kto przeczytał tytuł, pewnie pomyśli, że to tylko atrakcyjnie brzmiące hasło. Otóż nie. Powinniście czytać go dosłownie.

Przejdź z Tomem Hanksem przez piekło w interaktywnej grze
foto: journeythroughhell.com

„Inferno” to kolejna odsłona adaptacji książki autorstwa Dana Browna. Na ekranie ponownie zobaczymy Toma Hanksa w roli dra Roberta Langdona - sławnego profesora w dziedzinie symboliki. Bohater budzi się w szpitalu we włoskiej Florencji z amnezją. Przez pewien tajemniczy przedmiot staje się celem obławy. Wraz z doktor Sienną Brooks (Felicity Jones) ucieka i rusza z nią po Europie śladami wskazówek zawartych w poemacie Dantego.

To właśnie postać włoskiego poety i jego „Boskiej Komedii” są kluczowe w udostępnionej grze służącej promocji filmu, który zagości na ekranach już 14 października 2016 roku. Wcześniej mogliśmy zobaczyć materiały zrealizowane w 360 stopniach, to jednak nic przy tym wirtualnym wyzwaniu od Sony Pictures.

Gra dostępna jest pod adresem Journeythroughhell.com, a zagadki, które będziecie musieli rozwiązać były opracowywane przez samego Dana Browna. Nie jest to zwykła rozrywka dla zabicia czasu. Każdy biorący udział w zabawie stwarza sobie szansę na wygranie wycieczki do Włoszech z Florencją na czele - to właśnie tam rozgrywa się akcja dzieła, tam też Dante tworzył swój słynny poemat. Po drodze jednak do zaliczenia będzie też Rzym, Mediolan i Wenecja.

W momencie, w którym powstają te słowa dostępne są dopiero trzy etapy rozgrywki. Kolejne będą odblokowywane wraz z upływem kolejnych tygodni - w każdym udostępniane będą następne 3 z w sumie 9 kręgów piekieł/etapów gry. Tak wygląda przykładowa plansza z pytaniem:

1

Strona przekierowuje nas w miejsca, gdzie możemy szukać odpowiedzi na postawione pytania. Znajomość języka angielskiego będzie niezbędna, ale ci, którzy władają mową Szekspira nie powinni już mieć większych problemów w przechodzeniu przez kolejne etapy.

O interaktywnej zabawie dostępnej w sieci opowiedział Elias Plishner z Sony Pictures Entertainment:

"

Po raz pierwszy Dan Brown współpracował z naszym studiem i naszymi partnerami w Google, aby stworzyć tę układankę online, która wypełniona jest symbolami znanymi z serii. Journey Through Hell przyniesie uczestnikom wiele zabawy, ale też szansę na wygranie spektakularnych nagród. Dan Brown to mistrz suspensu i inteligentnych zagadek, które odnoszą się do sztuki i historii. Używa przy tym ukrytych kodów i symboli. "

Zadowolony ze współpracy jest także Dan Brown:

"

Cieszę się, że mogłem połączyć technologię Google'a z elementami serii o Robercie Langdonie. To doświadczenie pozwala przenieść graczom przygody z książki do prawdziwego życia. "

Jak Wam się podoba gra promująca „Inferno”?

Robert Skowronski
Tagi: Inferno