02.10.2018 15:33

Przerażająca zakonnica w prawdziwym życiu. Zobacz najstraszniejsze pranki inspirowane horrorem

Internetowe śmieszki postanowiły wykorzystać popularność horroru „Zakonnica” i w okrutny sposób zażartować sobie z postronnych osób. 

Przerażająca zakonnica w prawdziwym życiu. Zobacz najstraszniejsze pranki inspirowane horrorem
foto: kadr z filmu Zakonnica

James Wan tworząc w 2013 roku pierwszą część „Obecności”, zapewne nie spodziewał się, że kilka lat później horror rozrośnie się do osobnego uniwersum. Nie przyszło mu również do głowy, że ktoś wykorzysta elementy tego świata, by straszyć przechodniów, a następnie umieszczać ich reakcje w sieci. Pranksterzy często wykorzystują postacie z filmów grozy, by napędzić stracha postronnym ludziom. Pisaliśmy już o żarcie z Samarą z „Kręgu”, Pennywisem straszącym na ulicy oraz inną postacią z serii „Obecność” - przeklętej lalce Annabelle. Tym razem przyszła kolej na tytułową postać najnowszego spin-offu uniwersum - przerażająca zakonnicę.

„Zakonnica” w prankach youtuberów

Tuż po premierze „Zakonnicy” internet zalała fala filmów, na których pranksterzy straszą ludzi za pomocą kobiet przebranych za zatrważającego ducha w habicie. Twórcy kanału Jalals oparli swój żarcik na prostej podmianie zwyczajnie wyglądającej siostry zakonnej, na przerażające monstrum z filmu „Zakonnica”. Niektóre reakcje są dość nietypowe. 

Przerażający demon trafił również na Filipiny. Oto jak na zakonnicę reagowali mieszkańcy tego azjatyckiego państwa. 

Youtber znany jako MagicofRahat postanowił zawęzić swoje ofiary do pracowników restauracji wyposażonych w opcję Drive-through

Dużą popularnością cieszył się również film z kanału Through Ryan's Eyes. Jego autor postanowił śmiertelnie wystraszyć swojego współlokatora. W wideo widzimy nie tylko reakcję mężczyzny, ale również przygotowania żartownisia. 

Oczywiście z reakcji nastraszonych można się śmiać, ale warto pamiętać, że postać tytułowej zakonnicy oparto na demonie, o którym legendy krążą od czasów średniowiecznych. Chodzi o Walaka, który w spin-offie obecności, przyjął formę nawiedzonej siostry zakonnej. W pewnym sensie „Zakonnica” podobnie, jak inne filmy z serii „Obecność”, jest oparta na faktach. Pranksterzy za jakiś czas będą mieli kolejny temat do żartów. Obecnie powstaje 3. część „Obecności”, która trafi na ekrany kin w roku 2019. Zapowiedziano też kontynuację morderczych przygód lalki Annabelle

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Obecność Annabelle Horror Zakonnica