10.06.2016 11:43

Przerażający żart w stylu „Obecności 2”

Żart na pograniczu bycia śmiesznym - zwłaszcza dla osób, które padły jego... ofiarą. Zobaczcie jak można kogoś wystraszyć w stylu „Obecności 2”.

Przerażający żart w stylu „Obecności 2”
foto: kadr z wideo

Kontynuacja hitu Jamesa Wana z 2013 roku to opowieść o nawiedzonym domu w londyńskim Enfield, która oparta została na faktach. 11-letnia Janet Hodgson miała w 1977 roku doświadczyć bycia we władaniu obcej mocy. Dokumentacja sprawy udowadnia, że dziewczynka przemawiała nieswoim głosem oraz lewitowała. Również osoby spoza rodziny mówiły o dziwnych rzeczach, które widziały w budynku przy Green Street.

Sprawa sprzed lat stworzyła fundament dla dzieła Jamesa Wana, a to doczekało się interesującej, choć też przerażającej, akcji promocyjnej w Brazylii. Całość uzyskała aprobatę ze strony samego reżysera, który ma teraz na sumieniu zszarpane nerwy kilku domowych pielęgniarek. To właśnie one zostały zaproszone do wielkiego domu, aby zaopiekować się leżącą w łóżku dziewczyną.

Już na dzień dobry przywitał je niecodzienny widok księdza opuszczającego pacjentkę oraz porozwieszane wszędzie krzyże. Chwila na odetchnięcie w skąpanym w półcieniu pomieszczeniu i o omówionej godzinie trzeba podać chorej lekarstwa, te jednak nie jest szczególnie skora do przyjęcia medykamentów, gdyż...

Zobaczcie sami reakcję trzech pielęgniarek na przerażający żart, który im wykręcono:

Wszystko to oczywiście sprawka nie nadprzyrodzonych mocy, a obmyślonej przez specjalistów akcji. Zresztą już na samym początku wideo można zobaczyć jak wyglądały przygotowania. Podobne sytuacje są już znane specom od marketingu, którzy w przeszłości przeprowadzili równie spektakularne kampanie reklamowe filmów.

Dzieło Jamesa Wana zadebiutuje na polskich ekranach 17 czerwca 2016 roku. Mogliśmy je już zobaczyć w udostępnionym zwiastunie oraz w materiałach z wypowiedziami Janet Hodgson. Na ekran powrócą Patrick Wilson i Vera Farmiga jako Ed i Lorraine Warrenowie. Ponadto w filmie pokażą się Frances O’Connor, Simon McBurney, Madison Wolfe oraz Abhi Sinha, który wcieli się w postać Harry'ego Whitmarka. Scenariusz napisali James Wan, Chad i Carey Hayes oraz David Leslie Johnson.

Jakbyście zareagowali na miejscu kobiet z wideo?

Robert Skowronski
Tagi: Obecność