27.02.2018 12:39

Przerób się na Pokemona z okazji Międzynarodowego Dnia Pokemonów 2018

Oprócz tego twórcy pokazali pierwszy zwiastun nowego, dziewiętnastego już, filmu z serii Pokemon, a także podzielili się informacjami o innych atrakcjach przygotowanych z okazji 22. urodzin marki.

Ash Ketchum w Pokemon: Everyone's Story
foto: kadr z wideo

Od 2016 roku, Pokemony 27 lutego świętują swoje urodziny, nazywając tę okazję Międzynarodowym Dniem Pokemonów. Twórcy w związku z tym przygotowali dla fanów ciekawe niespodzianki, z których niestety jedna z najciekawszych, dostępna jest tylko na rynku amerykańskim. Ową niespodzianką jest aplikacja Pikachu Talks.

Apka pozwala na połączenie swojego telefonu z urządzeniem typu Alexa, czy Google Home, które następnie zamieniają się w Pikachu, któremu użytkownicy mogą zadawać pytania, dokładnie tak jak oryginalnym gadżetom. Z tą różnicą oczywiście, że odpowiadają słowami „pika pika”, a nie normalnym językiem angielskim.

Dzień Pokemonów 2018 - nowe filtry na Snapchacie

Pokemon Company podjęło współpracę ze Snapchatem, dzięki której, przez ograniczony czas na popularnym medium społecznościowym pojawiły się filtry do zdjęć z wizerunkami trzech znanych Pokemonów - Bulbasaura, Charmandera i Squirtle'a. Proste modele 3D stworków pojawiają się w rogu zdjęcia, natomiast nad użytkownikiem roztacza się aureola, reprezentująca żywioł każdego z „Poksów”, czyli kolejno roślinność, ogień i wodę.

Dzień Pokemonów 2018 - film „Pokemon: I Choose You” za darmo na PokemonTV

Twórcy dali również możliwość obejrzenia zeszłorocznego filmu „Pokemon: I Choose You” za darmo w aplikacji PokemonTV. Produkcja będzie dostępna do darmowego pobrania przez najbliższy tydzień. Oferta jest dla osób używających urządzeń z iOSem oraz Androidem.

Dzień Pokemonów 2018 - zwiastun nowego filmu

Dzień przed rozpoczęciem celebracji twórcy opublikowali pierwszy zwiastun nowego filmu z serii, który zatytułowany jest „Pokemon: Everyone's Story”. Głównym bohaterem produkcji po raz kolejny jest Ash Ketchum i jego wierny druh, Pikachu, a akcja rozgrywać się będzie na małej tropikalnej wyspie. Fabuła natomiast ma dotyczyć legendarnej Lugii, która wystąpiła już w filmie „Pokemon 2000: Uwierz w swoją siłę”:

Nie udostępniono jeszcze anglojęzycznej wersji zwiastuna, w związku z tym ciężko powiedzieć o czym będzie film, ponieważ niestety w redakcji Antyradia.pl nikt nie mówi językiem Kurosawy.

Dzień Pokemonów 2018 - powrót Pikachu z imprezową czapką do „Pokemon GO”

Do zabawy powróci znany z zeszłorocznej edycji imprezowy potworek. Specjalna wersja Pikachu jest do zdobycia tylko i wyłącznie 27 lutego 2018 roku, w związku z czym, jeśli chcecie dodać żółtego stworka do swojej kolekcji to musicie się spieszyć. Oprócz tego na oficjalnej stronie Pokemon Center przygotowane zostały promocje na wiele produktów i gadżetów związanych z serią, więc jeśli chcecie powiększyć swój zestaw zabawek Pokemon, czy kupić sobie koszulkę z Charizardem, to możecie odwiedzić stronę internetową pokemonowego centrum i sprawdzić ich ofertę. Złap je wszystkie!

Kamil Kacperski
Tagi: News Pokemon