Przesunięto daty premier „Bohemian Rhapsody”, „X-Men: Dark Phoenix” i „The New Mutants”

Sergiusz Kurczuk
27.03.2018 09:48
Przesunięto daty premier „Bohemian Rhapsody”, „X-Men: Dark Phoenix” i „The New Mutants” Fot. materiały prasowe

Fani grupy Queen się ucieszą, a miłośnicy mutantów Marvela będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Studio 20th Century Fox przesunęło daty wyczekiwanych filmów. 

Nowe wieści dla kinomanów z niecierpliwością oczekujących na filmy „Bohemian Rhapsody”, „X-Men: Dark Phoenix” oraz „The New Mutants”. Studio 20th Century Fox postanowiło zmienić datę wypuszczenia do kin na całym świecie wielu produkcji, w tym wymienionych powyżej. Jak donosi Deadline, biografię Freddiego Mercury'ego zobaczymy nieco wcześniej, natomiast oba filmy poświęcone przygodom superbohaterów obdarzonych genem X, pojawią się trochę później, niż pierwotnie planowano. 

„Bohemian Rhapsody”, „X-Men: Dark Phoenix” i „The New Mutants” - kiedy premiera?

Początkowo film o grupie Queen miał się pojawić 25 grudnia 2018 roku. Mimo problemów związanych ze zmianą reżysera produkcji premiera została przesunięta na 2 listopada 2018 roku. W związku z tą zmianą, szefowie studia zdecydowali się przenieść kinowy debiut „X-Men: Dark Phoenix” i „The New Mutants”. Do tej pory zapowiadano, że kolejna adaptacja komiksów o X-Men pojawi się na początku listopada 2018 roku. Przesunięcie „Bohemian Rhapsody” spowodowało jednak, że „Dark Phoenix” zobaczymy dopiero 14 lutego 2019 roku. Ta zmiana odbiła się na i tak już raz przesuniętej premierze „The New Mutants”. Produkcja o nastoletnich mutantach oryginalnie miała się pojawić 13 kwietnia 2018 roku. Z powodu dokrętek nastąpiło opóźnienie o 10 miesięcy. Drugą datę wyznaczono na 22 lutego 2019 roku. Jednak Fox nie zaprezentuje widowni dwóch filmów o mutantach w podobnym okresie, bo byłoby to nie opłacalne marketingowo. W związku z tym, na przygody młodych mutantów będziemy musieli poczekać aż do 2 sierpnia 2019 roku.

The New Mutants Fot. foto: kadr z filmu The New Mutants

20th Century Fox - jakie filmy zmieniły datę premiery?

Wyżej wymienione tytuły o nie jedyne produkcje, które otrzymały nowe daty premier. Przesunięcie premiery „Bohemian Rhapsody” spowodowało, że w innym terminie zobaczymy jeszcze kilka innych filmów. Adaptacja książki Dona Winslowa „The Force” miała pojawić się 1 marca 2019 roku. Obecnie nie wiadomo, kiedy film będzie miał premierę. Jego miejsce zajęła produkcja pod tytułem „The Kid Who Would Be King”, która początkowo miała zadebiutować 2 tygodnie wcześniej. Opóźniły się też premiery „Breakthrough i animacji „Spies in Disguise”. Z 18 stycznia filmy spadły dopiero na 12 kwietnia 2019 roku. 

Miejmy nadzieję, że to ostatnie zmiany w grafiku premier 20th Century Fox. Film „The New Mutants” został już przesunięty o prawie półtora roku. Na szczęście (dla amerykańskich wodzów) „Deadpool 2” pojawi się trochę wcześniej, niż pierwotnie zapowiadano. Do polskich kin trafi 18 maja 2018 roku.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.