Psychopatyczne zakonnice w zwiastunie nowego horroru reżysera "Piły"

Sergiusz Kurczuk
07.12.2018 10:36
Psychopatyczne zakonnice w zwiastunie nowego horroru reżysera "Piły" Fot. kadr z filmu St. Agatha

W sieci pojawił się zwiastun horroru "St. Agatha", który opowiada o zakonnicach maltretujących swoje podopieczne. Reżyser filmu jest Darren Lynn Bousman odpowiedzialny za kilka części serii "Piła".

Zakonnice mogą kojarzyć się niewinnością i oznaką spokoju, ale twórcy horrorów mają na temat sióstr zakonnych nieco odmienne zdanie. We wrześniu 2018 roku zadebiutował spin-off "Obecności" pod tytułem "Zakonnica". Nie jest to jednak pierwszy film grozy poświęcony służebnicom bożym. Tego typu filmy zostały nawet sklasyfikowane jako osobny podgatunek horroru, który nazywa się nunsploitation. Do szeregu filmów o zakonnicach dołączy niebawem niezależna produkcja zatytułowana "St. Agatha". Twórcy zaprezentowali pierwszy zwiastun filmu.

"St. Agatha" - zwiastun horroru o zakonnicach

Historia skupia się na młodej ciężarnej kobiecie, która szuka schronienia w jednym z klasztorów. W zakonie znajduje się wiele podobnych dziewczyn, nad którymi opiekę sprawują zakonnice. Główna bohaterka imieniem Mary szybko jednak odkrywa, że nie wszystko jest tak, jak należy i rozpoczyna walkę o życie. Kim są tajemnicze zamaskowane postacie, którzy współpracują z siostrami zakonnymi?

Reżyserem horroru "St. Agatha" jest Darren Lynn Bousman znany z takich filmów jak 2.,3. i 4. część "Piły", "Repo! The Genetic Opera", czy "The Devil's Carnival". Za scenariusz odpowiadają Andy Demetrio, Shaun Fletcher, Sara Sometti Michaels i Clint Sears. Film powstał przy współpracy z Signature Entertainment.

St. Agatha Fot. foto: materiały promocyjne

Oto jak prezentuje się oficjalny opis fabuły:

Akcja rozgrywa się latach 50. w małym miasteczku w Georgii. Ciężarna dziewczyna imieniem Mary szuka schronienia w lokalnym zakonie. To, co początkowo uważa za idealne miejsce do urodzenia nieślubnego dziecka, pokrywa się powłoką mroku, kiedy bohaterka odkrywa wymuszone milczenie koleżanek i ukrywanie upiornych tajemnic. Siła woli Mary zostanie poddana próbie, kiedy dziewczyna pozna chorą i pokręconą prawdę na temat zakonu i dziwnych ludziach, którzy czają się w jego korytarzach.

W filmie wystąpili Sabrina Kern, Carolyn Hennesy, Courtney Halverson, Trin Miller, Lindsay Seim, Hannah Fierman i Seth Michaels.

"St. Agatha" - kiedy premiera horroru o zakonnicach?

Produkcja zadebiutowała na The Overlook Film Festival w 2018 roku, a następnie była grana festiwalach horrorowych na całym świecie takich jak Fantasy Filmfest, FilmFear, czy Morbido Film Fest. Na razie nie podano daty premiery zwyczajnej dystrybucji filmu. Trudno też powiedzieć, czy niezależny horror trafi do polskich kin. Jeśli nie, osobom, które chciałby zobaczyć film "St. Agatha" pozostaje mieć nadzieję, że produkcja znajdzie się na jednym z serwisów VOD lub na platformach streamingowych.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.