21.08.2017 11:19

„Ptaki” powrócą jako serial telewizyjny

Kolejne klasyczne dzieło kinematografii powstanie w zupełnie nowej wersji. Tym razem zobaczymy „Ptaki”, które są jednym z najbardziej znanych filmów Alfreda Hitchcocka. Remake będzie jednak serialem telewizyjnym. 

Ptaki, Alfred Hitchcock
foto: EastNews/Everett Collection

O nowej wersji „Ptaków” mówiło się od lat. Nic dziwnego. Pierwsza ekranizacja powieści Daphne du Maurier w wersji Alfreda Hitchcocka jest jednym z najważniejszych thrillerów w historii kina. Film z 1952 roku z Rodem Taylorem i  Tippi Hedren w rolach głównych, do dziś jest chętnie oglądany  i uważany za jeden z najlepszych dzieł wielkiego reżysera. Przed twórcami nowych „Ptaków” stoi więc nie lada wyzwanie. Pojawiły się już próby stworzenia nowej wersji filmu, ale nie należą one do zbyt udanych. W 1994 roku powstały „Ptaki II, które nie cieszyły się zbyt dużym uznaniem widzów i krytyków. W 2007 roku miał powstać remake z Naomi Watts w roli głównej, ale skończyło się tylko na nakręceniu kilku scen i w 2009 roku porzucono prace nad filmem.

Tym razem ma być inaczej. Początkowo miał być to film w reżyserii Michaela Baya. Według ostatnich doniesień serwisu Digital Spy koncepcja uległa zmianie i nowe „Ptaki” będą serialem telewizyjnym. Produkcją ma zająć się stacja BBC oraz Heyday Television. Firma należy do Davida Heydaya, który jest odpowiedzialny za produkcję serii filmów o Harrym Potterze. Scenarzystą serialu został Conor McPherson, który ma na swoim koncie m.in. „Eklipsę” i „Aktorów”. Wszystko wskazuje na to, że Michael Bay nadal będzie pełnił funkcję reżysera. 

W nowej wersji należy spodziewać się wielu zmian. Akcja serialu prawdopodobnie będzie się toczyć we współczesnych czasach. Fabuła również uległa modyfikacji. „Ptaki” Hitchcocka opowiadały o Melanie Daniels, która spotyka przypadkowo prawnika Mitcha Brennera. Zaintrygowana mężczyzną dziewczyna, kupuje mu w prezencie papużki nierozłączki i wiezie do miejscowości, w której mieszka matka i siostra Brennera - nadmorskiego Bodega Bay. Tam dochodzi do pierwszego ataku latających stworzeń. W nowej wersji głównym bohaterem zostanie rolnik, a akcja będzie się działa w angielskim miasteczku położonym w Cornwalii. Czy remake dogoni klasyczny film z 1952 roku? Pozostaje nam czekać. Warto wspomnieć, że to nie pierwsze dzieło Hitchckocka przełożone na język serialu. Kilka lat temu powstał „Bates Motel”, bazujący na „Psychozie”

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Seriale remake