13.07.2018 17:47

Puff Daddy: „Black Panther” był okrutnym eksperymentem

Amerykański raper, producent i aktor o pseudonimie Puff Daddy wyraził niedawno swoją opinię na temat filmu „Black Panther” i nie jest ona aż tak pozytywna, jak w przypadku innych przedstawicieli branży rozrywkowej.

Black Panther Puff Daddy
foto: materiały prasowe; Marion Curtis/StarPix/REX/Shutterstock/EAST NEWS

„Black Panther” trafił do kin w USA z końcem stycznia 2018 roku i w przeciągu zaledwie kilku miesięcy wywindował niemal na sam szczyt najlepiej zarabiających filmów w USA, nie ustępując ze swojego 3. miejsca nawet po premierze „Avengers: Infinity War”. Zachwytom nad dziełem Ryana Cooglera nie było końca – w szczególności ze strony Afroamerykanów, którzy docenili fakt, że po raz pierwszy w centrum gigantycznego blockbustera Marvel Studios postawiono czarnoskórego superbohatera. Swój podziw dla 19. filmu MCU wyrażała zarówno Michelle Obama, jak i Will Smith czy Snoop Dogg. Jednak nie wszystkie czarnoskóre sławy okazały się równie podekscytowane krokiem Marvela w stronę różnorodności.

Black Panther

Puff Daddy o Black Pantherze 

Sean Combs, który powrócił niedawno do pseudonimu Puff Daddy, w ostatnim wywiadzie dla Variety wyraził swoje zaskoczenie faktem, że wszyscy uważają dzieło Ryana Cooglera za przełomowe. Jak powiedział: 

"

Black Panther był okrutnym eksperymentem, ponieważ żyjemy w 2018 roku i po raz pierwszy przemysł filmowy dał nam równe pole gry w światowym blockbusterze i setki milionów, które trzeba wydać na tego typu rzeczy.  "

Nie oznacza to oczywiście, że „Black Panther” nie spodobał się Puff Daddy’emu. Raper twierdzi po prostu, że reakcja społeczności Afroamerykanów była przesadzona, gdyż film o władcy Wakandy był zaledwie małym kroczkiem w stronę równości i to wykonanym co najmniej o 5 lat za późno, a nie wielką rewolucją dokonaną przez włodarzy Marvel Studios.

„Black Panther” zarobił w kinach ponad 1,346 miliarda dolarów na świecie, z czego ponad połowa do dochody z kin w USA. Od 20 czerwca 2018 film o T'Challi jest dostępny w Polsce na DVD i Blu-Ray.

Natalia Hluzow
Tagi: Black Panther Marvel