Puff Daddy: „Black Panther” był okrutnym eksperymentem

Natalia Hluzow
13.07.2018 17:47
Puff Daddy: „Black Panther” był okrutnym eksperymentem Fot. materiały prasowe; Marion Curtis/StarPix/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Amerykański raper, producent i aktor o pseudonimie Puff Daddy wyraził niedawno swoją opinię na temat filmu „Black Panther” i nie jest ona aż tak pozytywna, jak w przypadku innych przedstawicieli branży rozrywkowej.

„Black Panther” trafił do kin w USA z końcem stycznia 2018 roku i w przeciągu zaledwie kilku miesięcy wywindował niemal na sam szczyt najlepiej zarabiających filmów w USA, nie ustępując ze swojego 3. miejsca nawet po premierze „Avengers: Infinity War”. Zachwytom nad dziełem Ryana Cooglera nie było końca – w szczególności ze strony Afroamerykanów, którzy docenili fakt, że po raz pierwszy w centrum gigantycznego blockbustera Marvel Studios postawiono czarnoskórego superbohatera. Swój podziw dla 19. filmu MCU wyrażała zarówno Michelle Obama, jak i Will Smith czy Snoop Dogg. Jednak nie wszystkie czarnoskóre sławy okazały się równie podekscytowane krokiem Marvela w stronę różnorodności.

CP_4 Fot. foto: materiały prasowe

Puff Daddy o Black Pantherze 

Sean Combs, który powrócił niedawno do pseudonimu Puff Daddy, w ostatnim wywiadzie dla Variety wyraził swoje zaskoczenie faktem, że wszyscy uważają dzieło Ryana Cooglera za przełomowe. Jak powiedział: 

Black Panther był okrutnym eksperymentem, ponieważ żyjemy w 2018 roku i po raz pierwszy przemysł filmowy dał nam równe pole gry w światowym blockbusterze i setki milionów, które trzeba wydać na tego typu rzeczy. 

Nie oznacza to oczywiście, że „Black Panther” nie spodobał się Puff Daddy’emu. Raper twierdzi po prostu, że reakcja społeczności Afroamerykanów była przesadzona, gdyż film o władcy Wakandy był zaledwie małym kroczkiem w stronę równości i to wykonanym co najmniej o 5 lat za późno, a nie wielką rewolucją dokonaną przez włodarzy Marvel Studios.

„Black Panther” zarobił w kinach ponad 1,346 miliarda dolarów na świecie, z czego ponad połowa do dochody z kin w USA. Od 20 czerwca 2018 film o T'Challi jest dostępny w Polsce na DVD i Blu-Ray.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.