„Pulp Fiction” w wersji dla ubogich

Robert Skowronski
07.06.2016 13:15
„Pulp Fiction” w wersji dla ubogich Fot. kadr z wideo

Obraz Quentina Tarantino to rzecz kultowa. Nic dziwnego, że powstał fanowski film poświęcony „Pulp Fiction”. Jednak tym razem obraz został zaprezentowany w „wersji dla ubogich”.

Zdobywca Złotej Palny w Cannes z 1994 roku raczej nie zamierza nakręcić sequela filmu. Chwała mu za to! Jednak w głowach młodych twórców roją się pomysły na to, jak mogłaby wyglądać ewentualna kontynuacja. Pewna ekipa postanowiła zrealizować swoją koncepcję.

Od razu powstaje pytanie... Śmiać się czy płakać? Zerowy budżet, a może nawet i ujemny, jeżeli to w ogóle możliwe, oraz scenariuszowy pomysł, który mógł się zrodzić jedynie w nie w pełni trzeźwej głowie lub też takiej, w której brakuje piątek klepki. Co prawda Vincent i Jules w „Pulp Fiction” zaliczali wpadkę za wpadką (odstrzelenie głowy, stresująca sytuacja w restauracji), ale nie można powiedzieć, aby byli idiotami.

Co innego z bohaterami „Pulp Fiction 2”, którzy nie kryją się z ekspresją osób upośledzonych. Całość to ponowne podejście do sceny mającej miejsce w domu Jimmy'ego (w oryginale tę rolę odegrał Quentin Tarantino). Jednak tym razem ofiarą „gangsterów” stał się przyrząd do usuwania zszywek. Tak, nie macie omamów wzrokowych. Umiera narzędzie biurowe i trzeba pozbyć się niewygodnego „trupa”.

Powstałe wideo z oryginałem łączy ścieżka dźwiękowa oraz odmienne podejście do zaprezentowanych w pierwowzorze scen. Co do reszty? Cóż, ten film może Wam wypalić wszelkie szare komórki, a nawet cały mózg:

Jeżeli obejrzeliście „Pulp Fiction 2” i tym samym zamieniliście się w zombie, to prawdopodobnie nie zrobi Wam już różnicy seans „Gwiezdnych wojen. Przebudzenia mocy” również w wersji dla ubogich.

Dysponując niewielkimi środkami można jednak zrobić coś z pomysłem. Udowodnił to 15-letni Tymoteusz Górski, który nakręcił pierwszy interaktywny polski horror. A może sami jesteście skorzy do chwycenia za kamerę? Jeżeli zastanawia Was ile można zarobić w branży to powinno Was zainteresować zestawienie płac rodzimych twórców filmowych.

Co sądzicie o „Pulp Fiction 2”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.