„Pulp Fiction” w wersji dla ubogich

Robert Skowronski
07.06.2016 13:15
„Pulp Fiction” w wersji dla ubogich Fot. kadr z wideo

Obraz Quentina Tarantino to rzecz kultowa. Nic dziwnego, że powstał fanowski film poświęcony „Pulp Fiction”. Jednak tym razem obraz został zaprezentowany w „wersji dla ubogich”.

Zdobywca Złotej Palny w Cannes z 1994 roku raczej nie zamierza nakręcić sequela filmu. Chwała mu za to! Jednak w głowach młodych twórców roją się pomysły na to, jak mogłaby wyglądać ewentualna kontynuacja. Pewna ekipa postanowiła zrealizować swoją koncepcję.

Od razu powstaje pytanie... Śmiać się czy płakać? Zerowy budżet, a może nawet i ujemny, jeżeli to w ogóle możliwe, oraz scenariuszowy pomysł, który mógł się zrodzić jedynie w nie w pełni trzeźwej głowie lub też takiej, w której brakuje piątek klepki. Co prawda Vincent i Jules w „Pulp Fiction” zaliczali wpadkę za wpadką (odstrzelenie głowy, stresująca sytuacja w restauracji), ale nie można powiedzieć, aby byli idiotami.

Co innego z bohaterami „Pulp Fiction 2”, którzy nie kryją się z ekspresją osób upośledzonych. Całość to ponowne podejście do sceny mającej miejsce w domu Jimmy'ego (w oryginale tę rolę odegrał Quentin Tarantino). Jednak tym razem ofiarą „gangsterów” stał się przyrząd do usuwania zszywek. Tak, nie macie omamów wzrokowych. Umiera narzędzie biurowe i trzeba pozbyć się niewygodnego „trupa”.

Powstałe wideo z oryginałem łączy ścieżka dźwiękowa oraz odmienne podejście do zaprezentowanych w pierwowzorze scen. Co do reszty? Cóż, ten film może Wam wypalić wszelkie szare komórki, a nawet cały mózg:

Jeżeli obejrzeliście „Pulp Fiction 2” i tym samym zamieniliście się w zombie, to prawdopodobnie nie zrobi Wam już różnicy seans „Gwiezdnych wojen. Przebudzenia mocy” również w wersji dla ubogich.

Dysponując niewielkimi środkami można jednak zrobić coś z pomysłem. Udowodnił to 15-letni Tymoteusz Górski, który nakręcił pierwszy interaktywny polski horror. A może sami jesteście skorzy do chwycenia za kamerę? Jeżeli zastanawia Was ile można zarobić w branży to powinno Was zainteresować zestawienie płac rodzimych twórców filmowych.

Co sądzicie o „Pulp Fiction 2”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.