Punk na barykadach, czyli zwiastun dokumentu o zespole Anti-Flag

16.09.2020 14:31
Punk na barykadach, czyli zwiastun dokumentu o zespole Anti-Flag Fot. Grzegorz Bukala/REPORTER

Anti-Flag to jeden z czołowych amerykańskich zespołów punkrockowych. Istniejąca ponad 30 lat grupa doczekała się filmu dokumentalnego. Jak wygląda zwiastun produkcji?

Nie ma bardziej zaangażowanego politycznie gatunku muzycznego niż punk rock. A wśród amerykańskich grup z tego nurtu jedną z najbardziej politycznie zaangażowanej grupy jest Anti-Flag. Zespół doczekał się filmu dokumentalnego, który nie tylko opisuje losy jego działania, ale przede wszystkim opowiada o etosie kapeli.

"Beyond Barricades: The Story of Anti-Flag" - zobacz zwiastun dokumentu o punkowej kapeli

Dla wielu punkowców aktywizm jest czymś oczywistym. Nie chodzi jedynie o udzielanie się w różnego rodzaju wydarzenia w przestrzeni publicznej, ale również zmuszanie do myślenia i dbania o słabszych za pomocą prowokacyjnych tekstów piosenek.

Przeczytaj także

Anti-Flag to grupa, która od 32 lat robi jedno i drugie, przy okazji tworząc kawał dobrej, naładowanej po brzegi energią muzyki. Przez lata tematy podejmowane przez zespół oscylowały wokół problemów politycznych związanych z USA, ale nierzadko wychodziły również poza granice Stanów Zjednoczonych. Nazwa zespołu odnosi się zresztą do anarchizujących poglądów muzyków z Anti-Flag. Jej geneza została wyjaśniona w zwiastunie dokumentu "Beyond Barricades: The Story of Anti-Flag".

W nadchodzącym filmie Jona Nixa oprócz samych członków Anti-Flag, czyli Justina Sane'a, Chrisa Heada, Chrisa #2 i Pata Thetica, pojawi się wielu znakomitych gości specjalnych, którzy przez lata budowali amerykańską kontrkulturę. W dokumencie wystąpili między innymi Tom Morello z Rage Against the Machine, Billy Bragg, Tim McIlrath z Rise Against, Brian Baker z Bad Religion, Chris Cresswell z The Flatliners i Hot Water Music, Tom May oraz Greg Barnett z The Menzingers.

Zobacz: Bad Religion uderza w skrajną prawicę nowym utworem. Posłuchaj „The Kids Are Alt-Righ 

Film został stworzony przez TurnStyle Films. Producentem wykonawczym jest Matthew Chojnacki. "Beyond Barricades: The Story of Anti-Flag" zadebiutuje w Stanach 3 października 2020 roku dzięki Alternative Press. Bilety na streaming na żywo można kupić za pośrednictwem Veeps.com.

Przeczytaj także

Zobacz też: Kobiecy punk w walce z seksizmem

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.