29.05.2018 12:03

Punk rock, kosmici i Neil Gaiman, czyli zwiastun filmu „Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach”

„Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach” to film oparty na opowiadaniu Neila Gaimana. Głównym bohaterem jest młody punkowiec, który zakochuje się w przybyszce z obcej planety. 

Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach
foto: kadr z filmu Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach

Neila Gaimana nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Ten pisarz, scenarzysta komiksowy, a od niedawna również filmowiec jest guru dla wszystkich fanów popkultury, miłośników horrorów, fantasy i czytelników komiksów. W 2006 roku spod pióra twórcy wyszło opowiadanie science fiction „How to Talk to Girls at Parties”. Historia jest na tyle ciekawa, że zainteresował się nią świat kina, a konkretnie John Cameron Mitchell, który wyreżyserował film na jej podstawie. W sieci pojawił się zwiastun produkcji zatytułowanej „Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach”. O czym jest film?

„Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach” - zwiastun

Gaiman jak nikt potrafi łączyć wątki z wielu dziedzin popkultury. W przypadku „Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach” nie jest inaczej, co można dostrzec w zwiastunie filmu na podstawie opowiadania. Jak prezentuje się produkcja Mitchella?

Akcja filmu przeniesie widzów do Londynu lat 70. XX wieku, czyli okresu, w którym królował punk rock. Dziwne stroje i fryzury, agresywna muzyka, nihilistyczne podejście do życia, tona narkotyków i przypadkowego seksu zostaje zestawione w filmie z... kosmitkami. Głównymi bohaterami są młodzi punkowcy, którzy trafiają na dziwaczną imprezę. Okazuje się, że organizatorkami tytułowej prywatki są przybyszki z obcej planety, które znalazły się na Ziemi, by przejść pewien rytuał przejścia. Między Ennem (Alex Sharp) i Zan (Elle Fanning) szybko rodzi się międzygwiezdne uczucie

Chociaż historia jest w zasadzie komedią romantyczną z silnymi wpływami science fiction, w filmie można odnaleźć również elementy body horroru. To nie tylko zabawna, barwna i ciekawa podróż do ważnej epoki dla muzyki rockowej, ale również fajne połączenie rozmaitych elementów popkultury. 

Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach

W rolach głównych wystąpili Alex Sharp i Elle Fanning. Na ekranie towarzyszą im Nicole KidmanRuth Wilson, Matt Lucas, Joanna Scanlan, Stephen Campbell Moore oraz Elarica Johnson. Polska premiera filmu „Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach” zaplanowana została na 10 sierpnia 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Zwiastuny Neil Gaiman