03.12.2019 12:24

"QT8" - oto 1. zwiastun dokumentu o Quentinie Tarantino. Wśród gości Samuel L. Jackson

Twórca "Pulp Fiction", "Kill Billa", "Bękartów wojny" i innych wspaniałych filmów nareszcie doczekał się produkcji dokumentalnej poświęconej jego twórczości. Zobaczcie zwiastun "QT8".

Quentin Tarantino
foto: Justyna ROJEK/East News

3 grudnia 2019 roku zadebiutował pełnometrażowy film dokumentalny o Quentinie Tarantino, w którym możemy zobaczyć większość gwiazd znanych z jego filmów. Wśród osób mówiących w produkcji zobaczymy Samuela L. Jacksona, Christopha Waltza, Tima Rotha, Michaela Madsena, Kurta Russela, Lucy Liu czy Diane Kruger. Każdy z aktorów opowie o swoich doświadczeniach związanych z Tarantino. 

Quentin Tarantino doczekał się własnego filmu dokumentalnego

W filmie zobaczymy również zakulisowe nagrania z planów Tarantino, a także opinie filmoznawców i kolegów reżysera po fachu. Zobaczcie zapowiedź "QT8: The First Eight", czyli hołdu dla twórcy "Pulp Fiction" i "Bękartów wojny":

Once Upon a Time in Hollywood
Once Upon a Time in Hollywood
Przeczytaj także "Once Upon a Time in Hollywood" - zobacz dodatkową scenę z filmu Quenatina Tarantino

Pełna lista aktorów, którzy wypowiadają się na łamach filmu "QT8: The First Eight" prezentuje się następująco: Samuel L. Jackson, Christoph Waltz, Tim Roth, Lucy Liu, Zoë Bell, Jennifer Jason Leigh, Jamie Foxx, Eli Roth, Robert Forster, Diane Kruger, Michael Madsen, Kurt Russell, Louis Black, Richard Gladstein, Scott Speigel i Stacey Sher.

Film pojawił się w sprzedaży w wersji cyfrowej 3 grudnia 2019 roku. Jest również dostępny na wybranych platformach streamingowych. 

Zobacz także: "Zaplątani" czy "Kraina Lodu"? Quentin Tarantino wskazał, która bajka bardziej mu się podoba