QUIZ: Dopasuj mumię do filmu

Robert Skowronski
22.05.2017 19:35
|north Fot. kadr z filmu + Dzik Pejnta

Już 9 czerwca 2017 na ekrany wkracza nowa „Mumia” z Tomem Cruisem. Sprawdźcie jak dobrze znacie jednego z najsłynniejszych filmowych potworów.

Wydobywające się z egipskich piasków monstrum dla X Muzy zaistniało w 1932 roku, a wcielał się w nie Boris Karloff, ten sam, który grał również potwora Frankensteina u Jamesa Whale'a w 1931 roku. Z czasem mumia zawędrowała od studia Universal do Wielkiej Brytanii i Hammer Films, wówczas tytułową maszkarą zakochaną w księżniczce Anance został Christopher Lee.

Mumia doczekała się już wielu przedstawień na ekranie. Teraz wraca w dziele Alexa Kurtzmana i to jako kobieta, gdyż rolę dostała Sofia Boutella. W obsadzie znaleźli się także Annabelle Wallis, Courtney B. Vance (zagra żołnierza jednostek specjalnych), Jake'a Johnsona (jako członek oddziału wojskowego) oraz wspomniany Tom Cruise i Russell Crowe jako dr Jekyll.

Sprawdźcie swoją wiedzę na temat mumii i spróbujcie dopasować kadr do właściwego tytułu filmu:

Rozwiąż quiz

Z którego filmu to kadr?

1 Fot. foto: kadr z filmu

Z którego filmu to kadr?

Polecamy także inne nasze filmowe quizy. Czy dopasujecie zombie, scenę morderstwa, Batmana lub fryzurę Nicolasa Cage'a do właściwego filmu, jak dobrze znacie King Konga, Power Rangers, filmy z rekinami, słynnych reżyserów, serię „Obcy”, „Piratów z Karaibów”, dzieła Marvela, cytaty z polskich komedii czy „Kevina samego w domu”? Dowiedzcie się także którym rycerzem Jedi jesteście.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.