QUIZ: Jak dobrze pamiętasz filmowe śmierci?

24.07.2017 14:47
QUIZ: Jak dobrze pamiętasz filmowe śmierci? Fot. kadr z filmu

Jednym z najważniejszych elementów niemal każdego filmu jest ekranowa śmierć bohatera. Bywa ona różna, ale przeważnie zapada mocno w pamięci. Sprawdź, jak dobrze kojarzysz kinowe zgony. 

Nie da się ukryć, że jest sporo frajdy w patrzeniu, jak znienawidzony złoczyńca wreszcie dokonuje żywota w filmie. Jednak najsłynniejsze śmierci kina nie ograniczają się tylko do złych postaci. Herosi, bohaterzy drugoplanowi, a nawet bezimienni statyści mogą dostarczyć widzowi niezapomniane wrażenia, gdy nieoczekiwanie zejdą z ziemskiego padołu. Pomijając superbohaterów komiksowych lub kogoś z długo trwającej franczyzy (James Bond), właściwie wszyscy w kinie mogą okazać się zbędni.

Cała masa scen śmierci przeszła do historii – wystarczy wspomnieć Vito Corleone z „Ojca Chrzestnego” czy Severusa Snape’a z serii o Harrym Potterze. Sposoby na zabijanie postaci scenarzyści wymyślili nieskończoną ilość – można kogoś podziurawić jak sito, zabić w potężnej eksplozji, zrzucić go z wysokości, pozbawiać kończyn albo po prostu pozbawić życia w wypadku samochodowym lub katastrofie samolotu. Co kto lubi. Oczywiście sposób śmierci zależny jest przede wszystkim od gatunku filmowego – inaczej giną bohaterzy w horrorach i kinie akcji, a inaczej w Oskarowych dramatach. W niektórych przypadkach z naszej listy protagoniści powracali do życia, ale najpierw musieli umrzeć. Zatem jak dobrze pamiętacie poszczególne zgony bohaterów kina?  

Rozwiąż quiz

W jaki sposób zginął Alex Murphy w „Robocopie”?

robocop Fot. Foto: Kadr z video

W jaki sposób zginął Alex Murphy w „Robocopie”?

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.