QUIZ: Jak dobrze znasz cytaty z polskich komedii?

Robert Skowronski
09.05.2017 18:22
QUIZ: Jak dobrze znasz cytaty z polskich komedii? Fot. kadr z filmu

Znają je nasi dziadkowie i babcie, ojcowie i matki, a także rówieśnicy. Polacy kochają rodzime komedie - czy jesteś jednym z nich?

Rodzime kino przyciąga przed ekrany rzesze widzów. Przykładowo „Planeta singli” w weekend otwarcia zgromadziła 202 tysiące widzów, a doliczając do tej puli pokazy przedpremierowe daje to wynik 245 tysięcy odbiorców. Wielkim sukcesem frekwencyjnym był również „Pitbull. Nowe porządki”, choć to już nie komedia, acz film z wyraźnie zarysowanymi humorystycznymi wstawkami.

Gatunek, tak jak i odbiorcy, zmieniał się na przełomie dekad. Jednak to co bawiło w PRL-u potrafi doprowadzić do śmiechu dzisiejszą młodzież, a to co rozśmiesza młodych często tak samo działa na ich rodziców. Polska komedia zdecydowanie cieszy się niesłabnącą popularnością, za nią nie zawsze idzie jakość, o czym świadczą m.in. nagrody Węży.

Na przestrzeni lat dostaliśmy cały szereg niezapomnianych tekstów wygłaszanych przez aktorów, z których część została w naturalny sposób włączona do mowy potocznej. Sprawdź na ile znasz cytaty z polskich komedii:

QUIZ: Jak dobrze znasz cytaty z polskich komedii?
Rozwiąż quiz

„Dzień dobry, zastałem Jolkę?” - to cytat z którego filmu?

QUIZ: Jak dobrze znasz cytaty z polskich komedii?

„Dzień dobry, zastałem Jolkę?” - to cytat z którego filmu?

Polecamy także inne nasze filmowe quizy. Czy dopasujecie zombie, scenę morderstwa, Batmana lub fryzurę Nicolasa Cage'a do właściwego filmu, jak dobrze znacie King Konga, Power Rangers, filmy z rekinami, słynnych reżyserów, serię „Obcy” dzieła Marvela czy „Kevina samego w domu”? Dowiedzcie się także którym rycerzem Jedi jesteście.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.