09.05.2017 18:22

QUIZ: Jak dobrze znasz cytaty z polskich komedii?

Znają je nasi dziadkowie i babcie, ojcowie i matki, a także rówieśnicy. Polacy kochają rodzime komedie - czy jesteś jednym z nich?

QUIZ: Jak dobrze znasz cytaty z polskich komedii?
foto: kadr z filmu

Rodzime kino przyciąga przed ekrany rzesze widzów. Przykładowo „Planeta singli” w weekend otwarcia zgromadziła 202 tysiące widzów, a doliczając do tej puli pokazy przedpremierowe daje to wynik 245 tysięcy odbiorców. Wielkim sukcesem frekwencyjnym był również „Pitbull. Nowe porządki”, choć to już nie komedia, acz film z wyraźnie zarysowanymi humorystycznymi wstawkami.

Gatunek, tak jak i odbiorcy, zmieniał się na przełomie dekad. Jednak to co bawiło w PRL-u potrafi doprowadzić do śmiechu dzisiejszą młodzież, a to co rozśmiesza młodych często tak samo działa na ich rodziców. Polska komedia zdecydowanie cieszy się niesłabnącą popularnością, za nią nie zawsze idzie jakość, o czym świadczą m.in. nagrody Węży.

Na przestrzeni lat dostaliśmy cały szereg niezapomnianych tekstów wygłaszanych przez aktorów, z których część została w naturalny sposób włączona do mowy potocznej. Sprawdź na ile znasz cytaty z polskich komedii:

QUIZ: Jak dobrze znasz cytaty z polskich komedii?

Rozwiąż QUIZ
QUIZ: Jak dobrze znasz cytaty z polskich komedii?

Polecamy także inne nasze filmowe quizy. Czy dopasujecie zombie, scenę morderstwa, Batmana lub fryzurę Nicolasa Cage'a do właściwego filmu, jak dobrze znacie King Konga, Power Rangers, filmy z rekinami, słynnych reżyserów, serię „Obcy” dzieła Marvela czy „Kevina samego w domu”? Dowiedzcie się także którym rycerzem Jedi jesteście.

Robert Skowronski