QUIZ: Jak dobrze znasz filmy z rekinami?

Kamil Dachnij
28.04.2017 15:58
QUIZ: Jak dobrze znasz filmy z rekinami? Fot. Kadr z video

Jesteś ekspertem od filmów z zabójczymi rekinami? Rozwiąż nasz quiz. 

„Szczęki” z 1975 roku, wyreżyserowane przez wówczas nieszczególnie znanego Stevena Spielberga, są swoistą cezurą w historii kina grozy. Choć mieliśmy wcześniej „Ptaki” Alfreda Hitchcocka, to dopiero wielki żarłacz ludojad Spielberga na zawsze zmienił obraz popkultury i przy okazji przeobraził konwencję Animal Attack w lukratywny biznes.

Żadnemu późniejszemu filmowi nie udało się już odtworzyć jakości i grozy „Szczęk”, ale powodzenie, jakim cieszy się zła do bólu seria Rekinado od kanału Syfy potwierdza, że moda na żarłoczne rekiny nigdy nie przeminie. 

Są dwa rodzaje filmów o zabójczym rekinie. Najrzadszym jest szkoła „Szczęk”, gdzie prosta i perfekcyjnie nakreślona fabuła za pomocą zręcznego montażu generuje niesamowity suspens. Jednak najczęściej spotykaną szkołą jest pójście w stronę złego kina z lichym budżetem, gdzie fatalne efekty specjalne (nie)współgrają z drewnianym aktorstwem i nielogiczną fabułą. Filmy klasy B, a częściej nawet Z, mają jednak oddane grono fanów.

Stąd spróbowaliśmy w naszym quizie oddać hołd obu rodzajom filmów o żarłocznych rekinach – tym nielicznym dobrym i tym automatycznie zaliczanym do „guilty pleasures”. Sprawdźcie jak dobrze je znacie: 

Rozwiąż quiz

Z którego filmu to kadr?

1 Fot. Foto: Kadr z video

Z którego filmu to kadr?

Polecamy także inne nasze filmowe quizy. Czy dopasujecie zombie, scenę morderstwa lub fryzurę Nicolasa Cage'a do właściwego filmu, jak dobrze znacie King Konga, Power Rangers, dzieła Marvela, Obcego czy „Kevina samego w domu”? Dowiedzcie się także którym rycerzem Jedi jesteście.

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.