QUIZ: Jak dobrze znasz serię „Piła”?
Kamil Dachnij
24.05.2017 19:22
QUIZ: Jak dobrze znasz serię „Piła”? Fot. kadr z filmu

Seria „Piła” doczekała się aż 7 części. W tym wypadku stanowi fenomen współczesnego horroru porównywalny z takimi seriami jak „Halloween” oraz „Piątek trzynastego”. Jak dobrze znacie wszystkie filmy? Rozwiążcie nasz quiz.

Pierwsza „Piła” ukazała się w 2004 roku i podobnie jak wcześniej „Cube”, zrobiła niemałe wrażenie na widzach. Szczególnie fani horroru byli zaskoczeni, jak pomysłowo twórcy potrafili wodzić ich za nos. „Piła” pod wieloma względami wpisywała się w styl horroru, który najtrafniej można określić jako torture porn. Ludzie giną w wymyślny sposób przeważnie z własnej winy. Mordy są bestialskie, ale przy tym dość widowiskowe.

Za wszystkimi zabójczymi pułapkami stał Jigsaw– tajemniczy osobnik, który z miejsca wszedł do panteonu największych geniuszy mordu. Sukces jedynki pociągnął za sobą sequele, których dorobiliśmy się sześć. Jednak okazało się, że to nie koniec. 8. część „Piły” zaplanowana jest na rok 2017. Jak dobrze znacie tę obszerną serię? Sprawdźcie się w naszym quizie:

Rozwiąż quiz

Z jakiego filmu to kadr?

3 Fot. foto: kadr z filmu

Z jakiego filmu to kadr?

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.