QUIZ: Jak dobrze znasz się na filmografii Quentina Tarantino?

Kamil Dachnij
26.05.2017 16:28
QUIZ: Jak dobrze znasz się na filmografii Quentina Tarantino? Fot. Variety / REX / Shutterstock / East News

Od czasu swojego pełnoprawnego debiutu z 1993 roku, Quentin Tarantino stanowi jedną z największych ikon amerykańskiego kina. Jak dobrze znasz jego filmografię? Rozwiąż nasz quiz. 

Quentin Tarantino to jeden z największych kinomanów wśród reżyserów. Mało kto wie tyle o popkulturze, co on. Jego filmy to niezwykle bezczelne, a zarazem pomysłowe kradzieże z bardzo różnych gatunków – kina gangsterskiego, filmów karate czy spaghetti westernów. To właśnie połączenie żonglerki konwencjami z błyskotliwymi i zabawnymi dialogami stanowi być może największy atut jego stylu. Reżyser uwielbia kręcić długie rozmowy, które często kończą się w gwałtowny sposób. Wystarczy sobie przypomnieć pewną grę w zgadywankę z „Bękartów wojny” z 2009 roku.

Tarantino jest także mistrzem w pracy z aktorami – to dzięki niemu John Travolta, Bruce Willis czy Pam Grier zyskali drugie życie w swojej karierze. To u niego swoje najlepsze role dał Samuel L. Jackson. Z kolei Christopher Waltz, nieszczególnie znany aktor przed występami w filmach reżysera, za swoje role w „Bękartach wojny” i „Django” zgarnął Oskara za najlepszą rolę drugoplanową. Wyczucie do konwencji i do aktorów facet ma nieziemskie. Jest także jednym z nielicznych prawdziwych autorów w Hollywood – jego filmy są nieskażone decyzjami producentów czy studia, lecz krystaliczną wizją człowieka poświęconego kinematografii do samego końca. Jego zamiłowanie do brutalnego i krwawego spektaklu nie każdemu może odpowiadać, lecz nie da się ukryć, że kręci filmy jedyne w swoim rodzaju. Zatem jak dobrze znacie jego twórczość? 

Rozwiąż QUIZ
Rozwiąż quiz

W ilu filmach jako aktor pojawił się Samuel L. Jackson, które wyreżyserował Tarantino?

Rozwiąż QUIZ

W ilu filmach jako aktor pojawił się Samuel L. Jackson, które wyreżyserował Tarantino?

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.