08.06.2017 15:29

QUIZ: Rozpoznaj Transformera po zdjęciu

Filmowa seria o gigantycznych robotach stale się rozrasta i już niebawem ponownie zobaczymy je w reżyserii Michaela Baya w filmie „Transformers: Ostatni Rycerz”. Pamiętasz, jak nazywały się wszystkie mechy? 

QUIZ: Rozpoznaj Transformera po zdjęciu
foto: kadr z filmu

Filmowa franczyza „Transformersów” jest obecnie 11 najbardziej dochodową serią w historii kinematografii. Cztery dotychczas ukazane filmy zarobiły razem 3.7 miliarda dolarów, z czego dwa z nich - „Transformers 3” z 2011 roku oraz trzy lata późniejsze „Transformers: Wiek zagłady” – indywidualnie przekroczyły miliard. Zatem nie powinno dziwić, że filmowe plany Michaela Baya, reżysera wszystkich części, zakładają nawet do 14 kolejnych filmów! Póki co oficjalnie zaplanowano jeden spin-off z Bumblebeem, ale zapewne przybędzie ich znacznie więcej w niedługim czasie.

5. odsłona, która wkroczy na ekrany naszych kin 23 czerwca 2017 roku, zapewne podzieli los swoich poprzedniczek – zarobi krocie przy standardowo złych recenzjach (choć pojawienie się sir Anthony'ego Hopkinsa może zmieni lekko odbiór). Miłość masowej publiki do kinowego wcielenia Optimusa Prime’a i jego Autobotów da się jednak wytłumaczyć w dość prosty sposób. Pomimo wielu mankamentów fabularnych, to jednego filmom o Transformersach odmówić nie można - pod względem jakości efektów specjalnych, wielkie roboty prezentują się naprawdę dobrze. W filmach dystrybuowanych przez studio Paramount pojawiło się do tej pory 28 Autobotów i aż 43 Decepticonów, więc jest to zdecydowanie duża liczba zmechanizowanych bohaterów do zapamiętania. Z tej racji pominęliśmy rozszerzanie naszego quizu do kultowego serialu animowanego, bo lista mogłaby lecieć bez końca.

Kamil Dachnij
Tagi: Transformers