13.06.2017 15:59

QUIZ: Rozpoznaj film po szatanie

Zwijcie go jak chcecie, diabeł w każdej formie jest inkarnacją zła i grzechu. Dla kina pozostaje jedną z najbardziej zjawiskowych postaci – jest jednocześnie odrażający i czarujący. Potraficie rozpoznać film po szatanie?

QUIZ: Rozpoznaj film po szatanie
foto: kadr z filmu

Szatan to wyjątkowo zachęcająca rola dla każdego aktora. Stąd nie powinno dziwić, że jedni z najwybitniejszych odtwórców kinowych (na przykład Jack Nicholson oraz Al Pacino) na przestrzeni dekad skusili się, aby wcielić się w księcia ciemności. Filmy, gdzie główną rolę gra diabeł są różne – znajdą się naprawdę dobre, ale i takie, o których chcielibyśmy zapomnieć. W jednych widzieliśmy poważniejsze podejście do tematu, a w innych bardziej kreskówkowe.

Jest coś sympatycznego w gościu, który ma rogi. Oczywiście ekranowy diabeł nie zawsze tak wygląda – w niejednym przypadku mieliśmy do czynienia wyłącznie z człowieczą formą, a jego rodowód zdradzały niecne czyny. Zagranie tak ikonicznego zła stanowi jedną z większych frajd w aktorstwie. Szatan przybiera różne nazwy - Lucyfer, Belzebub, Astaroth , Azazel, Baal – ale jedno jest pewne, zawsze trzeba na niego uważać. Spełni Twoje najskrytsze życzenia i przy okazji zabierze duszę.

Filmowa historia diabła sięga samych początków kinematografii, ale szczególny wysyp zanotowano o dziwo po filmie, który nie pokazywał go wprost. Mowa o „Egzorcyście” z 1973r. Horror o opętaniu nastolatki zachęcił jeszcze bardziej niż było to w przypadku „Dziecka Rosemary” z 1968r. do przedstawiania szatana na ekranie. Czy zatem, z widłami lub bez, potraficie rozpoznać film po jego diable?

Quiz: Rozpoznaj film po szatanie

Rozwiąż QUIZ
Quiz: Rozpoznaj film po szatanie
Kamil Dachnij
Tagi: Quiz