QUIZ: Rozpoznaj film po zdjęciu smoka

Robert Skowronski
20.04.2017 15:56
QUIZ: Rozpoznaj film po zdjęciu smoka Fot. kadr z filmu

W każdym szanującym się bestiariuszu znajdziemy pozycję ze smokiem. Te kreatury na stałe zadomowiły się w popkulturze wijąc sobie ciepłe (może nawet i ogniste) gniazdka.

Bywają przyjacielskie, a niekiedy są najgorszym zagrożeniem. Wszystko zależy od filmu, w którym się pojawiają. Jednego można być pewnym - bez względu na świat przedstawiony smoki zawsze znają się na podgrzaniu atmosfery.

Znamy je przede wszystkim z zagranicznych dzieł, choć mamy też swojego kultowego smoczego reprezentanta na ekranie. Niekiedy stworzenia te straszą swoim wyglądem przy wykorzystaniu tanich efektów komputerowych, a czasami zachwycają potęgą technologii użytej do ich przedstawienia. Zyskują też iście gwiazdorską osobowość, by wspomnieć tylko Benedicta Cumberbatcha, jako Smauga z „Hobbita”.

Fani kina fantasy z pewnością będą w stanie wymienić całe mnóstwo pozycji, w których pojawiły się te niesamowite stworzenia. Sprawdźcie jakie tytuły wybraliśmy do naszego quizu. Powodzenia!

Rozwiąż quiz

Z którego filmu jest ten smok?

1 Fot. foto: kadr z filmu

Z którego filmu jest ten smok?

Polecamy także inne nasze filmowe quizy. Czy dopasujecie zombie, scenę morderstwa lub fryzurę Nicolasa Cage'a do właściwego filmu, jak dobrze znacie King Konga, Power Rangers, dzieła Marvela czy „Kevina samego w domu”? Dowiedzcie się także którym rycerzem Jedi jesteście.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.