20.04.2017 15:56

QUIZ: Rozpoznaj film po zdjęciu smoka

W każdym szanującym się bestiariuszu znajdziemy pozycję ze smokiem. Te kreatury na stałe zadomowiły się w popkulturze wijąc sobie ciepłe (może nawet i ogniste) gniazdka.

QUIZ: Rozpoznaj film po zdjęciu smoka
foto: kadr z filmu

Bywają przyjacielskie, a niekiedy są najgorszym zagrożeniem. Wszystko zależy od filmu, w którym się pojawiają. Jednego można być pewnym - bez względu na świat przedstawiony smoki zawsze znają się na podgrzaniu atmosfery.

Znamy je przede wszystkim z zagranicznych dzieł, choć mamy też swojego kultowego smoczego reprezentanta na ekranie. Niekiedy stworzenia te straszą swoim wyglądem przy wykorzystaniu tanich efektów komputerowych, a czasami zachwycają potęgą technologii użytej do ich przedstawienia. Zyskują też iście gwiazdorską osobowość, by wspomnieć tylko Benedicta Cumberbatcha, jako Smauga z „Hobbita”.

Fani kina fantasy z pewnością będą w stanie wymienić całe mnóstwo pozycji, w których pojawiły się te niesamowite stworzenia. Sprawdźcie jakie tytuły wybraliśmy do naszego quizu. Powodzenia!

Rozpoznaj film po smoku [QUIZ]

Rozwiąż QUIZ
Rozpoznaj film po smoku [QUIZ]

Polecamy także inne nasze filmowe quizy. Czy dopasujecie zombie, scenę morderstwa lub fryzurę Nicolasa Cage'a do właściwego filmu, jak dobrze znacie King Konga, Power Rangers, dzieła Marvela czy „Kevina samego w domu”? Dowiedzcie się także którym rycerzem Jedi jesteście.

Robert Skowronski
Tagi: Quiz