18.07.2017 12:04

QUIZ: Rozpoznaj film z Samuelem L. Jacksonem

Samuel L. Jackson to jeden z najciężej pracujących aktorów w Hollywood. Na koncie ma ogromną ilość tytułów, z czego wiele z nich to już klasyka współczesnego kina. Jak dobrze kojarzysz filmy z aktorem? Rozwiąż Quiz. 

QUIZ: Rozpoznaj film z Samuelem L. Jacksonem
foto: kadr z filmu

Nikt nie doprowadził sztuki rzucania mięsem do takiego poziomu, jak Samuel L. Jackson. W zbiorowej świadomości widzów zaistniał za sprawą roli w arcydziele Quentina Tarantino „Pulp Fiction” z 1994 roku, ale jego niezwykły talent aktorski mogliśmy poznać wcześniej w filmach Spike’a Lee, w szczególności w „Malarii” (1991), gdzie zagrał postać uzależnioną od narkotyków. Ten film był przełomowy dla Jacksona z jeszcze innego względu – dzięki niemu udało mu się ostatecznie wyjść z nałogu narkotykowego i alkoholowego, który niejednokrotnie zbliżył aktora do śmierci. Niewiele brakowałoby, a świat kina zostałby ograbiony z faceta, który zamienił słowo „motherfucker” w prawdziwą poezję.  

Odtwórca Julesa Winnfielda bardzo długo musiał czekać na należyte uznanie, ale dziś jest jednym z najoryginalniejszych i najbardziej rozchwytywanych aktorów Hollywoodu, który pojawia się zarówno w superprodukcjach, jak i filmach niszowych. Rzadko który aktor może pochwalić się udziałem w aż trzech różnych franczyzach. Kino gangsterskie, komedie, thrillery, horrory, westerny, filmy superbohaterskie  - Samuel L. Jackson zaznaczył swoją obecność dosłownie wszędzie. Już niebawem, bo 18 sierpnia 2017 roku zobaczymy go na dużym ekranie w produkcji „Bodyguard Zawodowiec”, gdzie partneruje mu Ryan Reynolds. Zapowiada się nam jedna z lepszych komedii kumplowskich tego roku. Zanim jednak wybierzecie się do kina na nowy film Jacksona, sprawdźcie się, jak dobrze kojarzycie jego filmografię w naszym quizie.

QUIZ: Rozpoznaj film z Samuelem L. Jacksonem

Rozwiąż QUIZ
QUIZ: Rozpoznaj film z Samuelem L. Jacksonem

Polecamy także inne nasze filmowe quizy. Czy dopasujecie zombie, scenę morderstwa lub fryzurę Nicolasa Cage'a do właściwego filmu, jak dobrze znacie King Konga, Power Rangers, dzieła MarvelaObcego czy „Kevina samego w domu”? Dowiedzcie się także którym rycerzem Jedi jesteście.

Kamil Dachnij
Tagi: Quiz