03.08.2017 15:44

QUIZ: „Star Trek” czy „Gwiezdne Wojny”?

Uważasz się za mistrza space oper? Potrafisz wymienić wszystkie planety Zewnętrznych Rubieży? Wiesz czym różnią się Denobulanie od Kardasjan? Ten quiz jest stworzony dla Ciebie! 

QUIZ: „Star Trek” czy „Gwiezdne Wojny”?
foto: kadry z filmów

Świat science fiction jest bardzo bogaty, ale chyba każdy miłośnik kosmicznych przygód zgodzi się, że potęgami w dziedzinie space oper są „Star Trek” i „Gwiezdne Wojny”. Obie serie od lat nie przestają się nudzić i z roku na rok mają co raz więcej fanów. Nawet osoby, które nie przepadają za kosmicznymi bitwami, przygodami na najdziwniejszych planetach, futurystycznymi broniami i dziwacznymi rasami kosmitów, znają postacie, pojazdy i przedmioty pojawiające się w serialach i filmach z tych dwóch popularnych serii. Niebawem premiera nowego serialu „Star Trek”, a na Gwiazdkę dostaniemy prezent w postaci kolejnej części „Gwiezdnych Wojen”.

Są fani, którzy twardo trzymają się albo „Star Treka” albo „Gwiezdnych Wojen”. Ale zdecydowana większość amatorów kosmicznych przygód uwielbia obie serie. Zróżnicowani bohaterowie, ciekawe pomysły na galaktyki, niesamowite bronie i obcy o najróżniejszych kształtach, przyciągają miliony ludzi na całym świecie. Niektórzy nawet wyznają kodeks Jedi albo uczą się klingońskiego. Obie marki zdecydowani bardzo wiele różni, ale są też elementy wspólne. Tylko prawdziwy fan będzie umiał rozwiązać nasz quiz. Sprawdź, czy nim jesteś!
Rozpoznasz z jakiej serii pochodzi dany kadr?

„Star Trek” czy „Gwiezdne Wojny”?

Rozwiąż QUIZ
„Star Trek” czy „Gwiezdne Wojny”?
Sergiusz Kurczuk
Tagi: Star Wars Star Trek Quiz