Quentin Tarantino zdradza, którą scenę w "Once Upon a Time in Hollywood" wymyślił Leonardo DiCaprio

06.11.2019 14:04
Quentin Tarantino zdradza, którą scenę w "Once Upon a Time in Hollywood" wymyślił Leonardo DiCaprio Fot. . kadr z wideo ONCE UPON A TIME IN HOLLYWOOD - Official Trailer (HD)

Leonardo DiCaprio w najnowszym filmie Quentina Tarantino wcielił się w Ricka Daltona, aktora, którego kariera powoli się wypala.

"Once Upon a Time in Hollywood" to 9. film Quentina Tarantino. Najnowsza produkcja przenosi widzów do lat 60. W rolach głównych zagrali Margot Robbie, Leonardo DiCaprio i Brad Pitt. W ostatnim wywiadzie, którego Quentin Tarantino udzielił podczas sesji Q&A, reżyser wyznał, że jedna ze scen, która pojawiła się w filmie, została wymyślona przez Leo. Jesteście ciekawi, o którym fragmencie mowa?

Którą scenę w "Once Upon a Time in Hollywood" wymyślił Leonardo DiCaprio?

Pamiętacie scenę, w której Rick Dalton nie mógł zapamiętać tekstu na planie westernu? Nasz bohater peszył się i denerwował aż w końcu poprosił o chwilę przerwy. Później wszedł do swojej przyczepy, zaczął przeklinać i krzyczeć na siebie. Wypominał sobie, że wcześniejszego wieczoru mógł wypić tylko dwie lub trzy whisky sour, a nie osiem. Następnie obiecuje sobie, że już nie będzie pił i wyrzuca piersiówkę z przyczepy. Ten fragment wywoływał uśmiech na twarzach widzów w kinie. Okazuje się, że to właśnie tę scenę wymyślił DiCaprio. Tarantino nie był przekonany co do tego fragmentu, ale ostatecznie się na niego zgodził:

Cóż, tego nie było w scenariuszu więc nigdy tego nie próbowaliśmy. To było coś, co wyszło w trakcie kręcenia. [...] Leo wpadł na to wszystko. To było coś w stylu: "Muszę spiep*zyć sekwencję podczas nagrywania, okej? I kiedy już to spiep*zę muszę przejść ogromny kryzys wiary w siebie i muszę później wrócić". Od razu odpowiedziałem mu: "Co? Spiep*zysz mój fragment westernu? To mój western, okej? Mam dwa w jednym! [...] Nie spiep*z tego! [...]". Nakręciliśmy scenę bez spier*olenia i ze spier*oleniem i to było tak świetne, że postanowiliśmy to wykorzystać.

Przeczytaj także

"Once Upon a Time in Hollywood" ponownie trafił na ekrany kin. Niestety tylko w Stanach Zjednoczonych. Quentin postanowił dorzucić kilka usuniętych scen. Premiera 9. produkcji reżysera miała miejsce 16 sierpnia 2019 roku.

Zobacz także: "Once Upon a Time in Hollywood" najlepiej zarabiającym filmem Quentina Tarantino

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.