19.08.2019 16:39

Quentin Tarantino nazwał "Kung Fu Pandę" parodią "Kill Billa"

Słynny reżyser i twórca "Kill Billa" stwierdził, że animacja "Kung Fu Panda" to parodia jego kultowego dzieła. Czy Tarantino może mieć rację?

Foto: Miramax/Courtesy Everett Collection/ East News
Foto: Miramax/Courtesy Everett Collection/ East News

Quentin Tarantino to szanowany reżyser i scenarzysta stanowiący ikonę współczesnej epoki kina amerykańskiego. Wiele jego dzieł, jak "Pulp Fiction" czy "Bękarty wojny", wywarło olbrzymi wpływ na przemysł filmowy. Wielu twórców, niezależnie od gatunku, wzorowało się na jego twórczości, nigdy się z tym faktem nie kryjąc. Tarantino zwrócił jednak uwagę na jedną konkretną produkcję twierdząc, że jest ona ewidentnie parodią jego filmu. Mowa o... "Kung Fu Pandzie".

"Kung Fu Panda" parodią "Kill Billa"?

Twórca głośnego "Once Upon a Time in Hollywood" dopatrzył się wielu podobieństw pomiędzy "Kung Fu Pandą", a "Kill Billem". Reżyser zwrócił uwagę na sekwencje walk, ścieżkę dźwiękową i postacie drugoplanowe.

Choć obwołanie animacji DreamWorks parodią tak krwawego filmu, jak "Kill Bill" wydaje się sporym przegięciem, można przyznać, że twórcy "Kung Fu Pandy" wzorowali się na obrazie Tarantino. Oprócz takich oczywistości, jak wykorzystywanie kung fu w obu filmach, jest kilka scen, które można uznać za dowód inspiracji. Przykładowo, gdy w "Kill Billu" przyszła Panna Młoda pobiera nauki od mistrza sztuk walki Pai Me nie wolno jej jeść dopóki nie opanuje wyznaczonej umiejętności. Analogiczna sytuacja ma miejsce w "Kung Fu Pandzie", gdy mistrz Po's Shifu trenuje Po i powstrzymuje go przed jedzeniem.

Kadr z filmu "Kill Bill"
Kadr z filmu "Kill Bill"
Przeczytaj także Czy Quentin Tarantino nakręci 3. część "Kill Billa"? Reżyser udzielił odpowiedzi

Quentin Tarantino zaznaczył, że jego wypowiedź miała charakter humorystyczny, a świadomość, że różni twórcy wzorują się na jego dziełach sprawia mu olbrzymią radość.

Zobacz też: Najlepsze sceny z każdego filmu Quentina Tarantino

Sądzisz, że "Kung Fu Panda" faktycznie jest parodią "Kill Billa"?

Tagi: Duperele Film Quentin Tarantino Kill Bill bajki