01.10.2019 13:30

Quentin Tarantino pisze książkę o weteranie wojennym z II Wojny Światowej

Tarantino zdobył sławę i ogromny szacunek na świecie jako genialny reżyser oraz scenarzysta. Po 30 latach w branży filmowej postanowił jednak spróbować czegoś nowego.

Quentin Tarantino
foto: AP/Associated Press/East News

Quentin Tarantino wyjawił niedawno, że ciężko pracuje nad powieścią o weteranie II Wojny Światowej, który z biegiem czasu staje się kinofilem. Legendarny reżyser, który niedawno świętował sukcesy swojego najnowszego filmu "Once Upon a Time in Hollywood" wyjawił informację w rozmowie z innym geniuszem branży, Marinem Scorsese. 

Quentin Tarantino napisze książkę o weteranie wojennym

Panowie rozmawiali na temat swoich planów na przyszłość na łamach DGA Queterly, które jest wydawane przez Directors Guild of America. Tarantino zdradził swój plan:

"

Obecnie pracuję nad książką. Mam postać. Gość brał udział w II Wojnie Światowej i na froncie widział naprawdę dużo krwi. Wrócił jednak do domu, mamy lata 50. Niestety, nie może się odnaleźć na świecie, a filmy już mu się nie podobają. Jego zdaniem są zbyt dziecinne. Dla niego filmy hollywoodzkie są właśnie tylko filmami. Ale niedługo potem słyszy o tych zagranicznych dziełach Felliniego i Kurosawy.

Zaczyna się więc zastanawiać, że może jest w takim razie coś lepszego, niż te przereklamowana tandeta z Hollywood. Więc zaczyna je oglądać. Niektóre mu się podobają, niektóre nie do końca, niektórych nie rozumie, ale przynajmniej wie, że COŚ widzi. "

Bękarty wojny
Bękarty wojny
Przeczytaj także "Bękarty wojny" mają już 10 lat. Oto 9 ciekawostek na temat filmu Quentina Tarantino

Cóż, część książki Quentina Tarantino może zawierać wiele elementów biograficznych - w końcu nie od dzisiaj wiadomo, że Tarantino jest absolutnym znawcą i miłośnikiem kina, więc możemy przypuszczać, że sporo przemyśleń bohatera, to tak naprawdę będą opinie reżysera. Wygląda również na to, że na "Star Treka" w jego wykonaniu będziemy musieli poczekać nieco dłużej. 

Na razie filmografię Quentina Tarantino zamyka wspomniany film "Once Upon a Time in Hollywood", który trafił do kin w sierpniu 2019 roku. 

Zobacz także: Quentin Tarantino nazwał "Kung Fu Pandę" parodią "Kill Billa"

Tagi: News Quentin Tarantino Once Upon a Time in Hollywood