Quentin Tarantino pisze książkę o weteranie wojennym z II Wojny Światowej

01.10.2019 13:30
Quentin Tarantino pisze książkę o weteranie wojennym z II Wojny Światowej Fot. AP/Associated Press/East News

Tarantino zdobył sławę i ogromny szacunek na świecie jako genialny reżyser oraz scenarzysta. Po 30 latach w branży filmowej postanowił jednak spróbować czegoś nowego.

Quentin Tarantino wyjawił niedawno, że ciężko pracuje nad powieścią o weteranie II Wojny Światowej, który z biegiem czasu staje się kinofilem. Legendarny reżyser, który niedawno świętował sukcesy swojego najnowszego filmu "Once Upon a Time in Hollywood" wyjawił informację w rozmowie z innym geniuszem branży, Marinem Scorsese. 

Quentin Tarantino napisze książkę o weteranie wojennym

Panowie rozmawiali na temat swoich planów na przyszłość na łamach DGA Queterly, które jest wydawane przez Directors Guild of America. Tarantino zdradził swój plan:

Obecnie pracuję nad książką. Mam postać. Gość brał udział w II Wojnie Światowej i na froncie widział naprawdę dużo krwi. Wrócił jednak do domu, mamy lata 50. Niestety, nie może się odnaleźć na świecie, a filmy już mu się nie podobają. Jego zdaniem są zbyt dziecinne. Dla niego filmy hollywoodzkie są właśnie tylko filmami. Ale niedługo potem słyszy o tych zagranicznych dziełach Felliniego i Kurosawy.

Zaczyna się więc zastanawiać, że może jest w takim razie coś lepszego, niż te przereklamowana tandeta z Hollywood. Więc zaczyna je oglądać. Niektóre mu się podobają, niektóre nie do końca, niektórych nie rozumie, ale przynajmniej wie, że COŚ widzi.

Przeczytaj także

Cóż, część książki Quentina Tarantino może zawierać wiele elementów biograficznych - w końcu nie od dzisiaj wiadomo, że Tarantino jest absolutnym znawcą i miłośnikiem kina, więc możemy przypuszczać, że sporo przemyśleń bohatera, to tak naprawdę będą opinie reżysera. Wygląda również na to, że na "Star Treka" w jego wykonaniu będziemy musieli poczekać nieco dłużej. 

Na razie filmografię Quentina Tarantino zamyka wspomniany film "Once Upon a Time in Hollywood", który trafił do kin w sierpniu 2019 roku. 

Zobacz także: Quentin Tarantino nazwał "Kung Fu Pandę" parodią "Kill Billa"

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.