Quentin Tarantino poleca idealny horror na Halloween. O który tytuł chodzi?
27.10.2020 13:33
Quentin Tarantino poleca idealny horror na Halloween. O który tytuł chodzi? Fot. Invision/Invision/East News

Co oglądać w Halloween? Który horror wybrać? Jeśli szukacie odpowiedzi na te pytania, to z pomocą spieszy sam Quentin Tarantino!

Straszne horrory na Halloween - łatwiej powiedzieć, niż znaleźć. Na szczęście jest jeden kinowy autorytet, który nie zawodzi w tej kwestii. Jeśli nie wiecie, co oglądać podczas zbliżającego się święta duchów, Quentin Tarantino postanowił zarekomendować pewien tytuł kina grozy.

Quentin Tarantino poleca horror Halloween

Co roku to samo. W wyobraźni udany seans z przerażającym horrorem, a w rzeczywistości kilkanaście minut zmarnowanych na znalezienie odpowiedniego filmu na Halloween.

Przeczytaj także

Ale nie tym razem! Tym razem z pomocą przyszedł sam Quentin Tarantino - filmowiec, który łączy najlepsze cechy kina autorskiego z najlepszymi elementami typowego gatunkowego odmóżdżacza. Twórca zna się więc na filmach jak nikt inny i jego rekomendację powinno się brać w ciemno.

Przeczytaj także

Z okazji zbliżającego się Halloween Tarantino został poproszony przez Entertainment Weekly o polecenie oryginalnej produkcji kina grozy na tegoroczne święto duchów. Filmowiec zrobił to z przyjemnością. Polecił protoslasher pod tytułem "Devil Times Five" znany również jako "People Toys".

Leif Garrett gra lidera grupy zabójczych dzieciaków. I gra go niesamowicie. To jest niesamowity i naprawdę mocno poj*bany film, ale to właśnie czyni go wspaniałym. Powalił mnie. Pomyślałem: "Wow, to jest niesamowite!". Słyszałem o nim od zawsze (...) i w końcu go obejrzałem. Po seansie pomyślałem: "Wow, to jest wspaniałe!".

Żaden miłośnik twórczości Tarantino zapewne nie będzie zdziwiony, kiedy dowie się, że "Devil Times Five" to produkcja z lat 70. - jednego z ulubionych okresów reżysera, który wielokrotnie się do tej epoki odnosił w swoich filmach.

Przeczytaj także

"Devil Times Five" - o czym jest horror?

Film opowiada o czwórce socjopatycznych, morderczych dzieci, które w towarzystwie tajemniczej zakonnicy szukają schronienia u mieszkańców domku nad jeziorem, by po kolei systematycznie ich mordować. W dwóch słowach - groza i krew!

Reżyserami "Devil Times Five" są Sean MacGregor i David Sheldon. W rolach głównych wystąpili Sorrell Booke, Gene Evans, Shelley Morrison oraz wspomniany przez Tarantino Leif Garrett, razem ze swoją prawdziwą siostrą Dawn Lyn, i ich matką Carolyn Stellar.

Przeczytaj także

Zobacz też: Najstraszniejsze horrory w historii. Naukowcy przeprowadzili badania i stworzyli listę

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.