05.12.2017 11:35

Quentin Tarantino zrealizuje kolejnego „Star Treka” z J.J. Abramsem?

Istnieją duże szanse, że dziesiątym filmem reżysera będzie kolejna część legendarnej serii science-fiction.

Quentin Tarantino zrealizuje kolejnego „Star Treka” z J.J. Abramsem?
foto: kadry z wideo

Jak donosi magazyn Deadline, Quentin Tarantino ma świetny pomysł na kolejną część „Star Treka”, którym podzielił się z J.J. Abramsem i wytwórnią Paramount. Koncepcja niepokornego twórcy ma trafić do zespołu autorów, którzy stworzą na jej podstawie scenariusz filmu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Abrams zostanie producentem filmu, a Tarantino go wyreżyseruje.

Na pierwszy rzut oka, informacja wygląda niemalże jak fake news. Tarantino, znany z autorskiego podejścia do tworzenia kina, jest chyba ostatnim współczesnym reżyserem, którego ktokolwiek mógłby podejrzewać o wejście w związek z jakąkolwiek franczyzą science-fiction. Niemniej, jeśli się nad tym głębiej zastanowić, temat przestaje brzmieć aż tak absurdalnie. Tarantino słynie bowiem nie tylko z autorskiego podejścia do swoich projektów, lecz także z bardzo swobodnych zabaw filmowymi gatunkami. Skoro więc zamierza skończyć karierę swoim 10. filmem, a na swoim koncie ma już eksperymenty z filmem gangsterskim, samurajskim, wojennym, westernem, komedią, a nawet kinem eksploatacji, naturalną koleją rzeczy wydaje się przeżycie ostatniej przygody z fantastyką właśnie. A że fantastyka to dziś przede wszystkim serie i franczyzy, „Star Trek” – jako jedna z najstarszych i najbardziej klasycznych – wydaje się doskonałym wyborem. Jeśli spojrzymy na to w ten sposób, możliwość realizacji autorskiej wizji gwiezdnej wędrówki w odniesieniu lub w kontrze do 50-letniej tradycji serii, brzmi jak idealne zakończenie przygody z reżyserią dla Quentina Tarantino.

star trek 2

Na razie jednak przygotowania są na bardzo wstępnym etapie, nic nie zostało jeszcze ustalone, a Paramount nie chce komentować sprawy. Poza tym, jeśli nawet wizja Tarantino za kamerą legendarnego sci-fi się sprawdzi, przyjdzie nam na nią trochę poczekać. Reżyser pracuje teraz nad swoim 9. filmem opowiadającym m.in. o zabójstwie Sharon Tate, którego premiera została zapowiedziana na 9 sierpnia 2019 roku, zaś potencjalny producent – J.J. Abrams jest w trakcie przygotowań do IX epizodu „Star Wars”, który pojawi się na ekranach jeszcze później, bo dopiero 19 grudnia 2019. Jeśli więc wspólny gwiezdny projekt Tarantino i Abramsa ma dojść do skutku, stanie się to nie wcześniej niż w 2020 roku. Ale jak mawiają, na dobre rzeczy warto poczekać…

Czy chciałbyś zobaczyć „Star Treka” zrealizowanego przez Tarantino?

Natalia Hluzow
Tagi: News Quentin Tarantino Star Trek