„Rambo” czy „Rocky”? Z kim kojarzy Ci się Sylvester Stallone? [WYNIKI SONDY]

Sergiusz Kurczuk
11.10.2018 10:00
„Rambo” czy „Rocky”? Z kim kojarzy Ci się Sylvester Stallone? [WYNIKI SONDY] Fot. AP/EAST NEWS

Czytelnicy Antyradio.pl wybrali najbardziej ikoniczną rolę Sylvestra Stallone. Kto zwyciężył w pojedynku? Rambo czy Rocky?

Jest kilku zagranicznych aktorów, którzy mają ogromny dorobek filmowy, ale widzom kojarzą się głównie z jedną rolą. Tak jest szczególnie w przypadku gwiazd kina akcji, które wcieliły się w postać ogromnej popularności w kilku filmach na jej temat. Przykładem może być Arnold Schwarzenegger i jego rola w „Terminatorach”. Innym niezapomnianym herosem filmów akcji jest oczywiście Sylvester Stallone. Najsłynniejszymi kreacjami aktora są oczywiście Rocky Balboa i John Rambo. Postanowiliśmy stworzyć sondę, w której zapytaliśmy Was, z którą z tych ról Sly kojarzy Wam się bardziej.

Sylvester Stallone - Rambo czy Rocky?

Walka była zacięta. Obie serie filmów mają wiernych fanów, więc nic dziwnego, że zwycięska rola wygrała dosłownie dzięki kilku głosom. Okazuje się, że większość (51%) zagłosowała na niepokonanego boksera. Jednak weteran wojenny w pojedynkę wycinający w pień wrogie armie deptał Rocky'emu po piętach zdobywając 49% głosów. 

Przechwytywanie

Zwycięstwo Rocky'ego mogło być podyktowane tym, że seria „Rocky” to dramat sportowy, dotykający dość uniwersalnych tematów. Filmy o Rockym zostały stworzone zupełnie na serio, w przeciwieństwie do „Rambo”. Ten klasyk kina akcji cieszy się do dziś ogromną popularnością, ale to jedynie rozrywka bez głębszych treści. Mimo to, serie „Rocky” i „Rambo” żyją i mają się dobrze. Stallone mimo ponad siedemdziesięciu lat na karku nadal wciela się zarówno w boksera, jak i żołnierza. Już niedługo zobaczymy drugą część spin-offu „Rocky'ego” pod tytułem „Creed”. Sly gra w nim Balboę, trenującego młodego obiecującego boksera, w którego wciela się Michael B. Jordan. Obecnie trwają zdjęcia do 5. części krwawych przygód Johna Rambo. Tym razem tytułowy bohater nie pojawi się na żadnym z frontów wojennych. Zamiast tego będzie walczył w Meksyku z kartelami narkotykowymi

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.