20.09.2019 11:52

"Ratatuj": reżyser animacji po latach obalił fanowską teorię

Ratatuj to słynna produkcja studia Pixar. Jeden z fanów znalazł w filmie dowody sugerujące powiązanie Remy'ego z Antonem Ego. Reżyser animacji obalił jednak te domysły.

Ratatuj
foto: kadr z filmu Ratatuj

Od premiery filmu studia Pixar "Ratatuj" minęło już 12 lat, animacja nadal cieszy się dużą popularnością wśród widzów, również tych bardzo szczegółowo oglądających słynne produkcje kinowe w poszukiwaniu ukrytych smaczków. Jeden z fanów historii o gotującym szczurze i jego ludzkim towarzyszu odkrył szczegóły, które połączył w całość, nadając całemu filmowi zupełnie nowy wydźwięk. Okazało się, że się mylił.

"Ratatuj" - reżyser filmu obalił fanowską teorię

Na Twitterze Hidden Easter Eggs zamieszczono dowody na to, że szczur Remy i surowy krytyk kulinarny Anton Ego mają ze sobą więcej wspólnego, niż się wszystkim wydawało. Ten wniosek wysnuto na podstawie dwóch scen. Jedna rozgrywała się w przeszłości i prezentowała dzieciństwo Antona.

Druga pokazywała dom, w którym Remy nauczył się gotować. Spostrzegawczy widz zauważył, że obie sceny rozgrywają się w tej samej kuchni. Wynikałby z tego, że historie Remy'ego i Ego były ze sobą od początku ściśle powiązane.

Brad Bird - reżyser "Ratatuj" natknął się na fanowską teorię i postanowił raz na zawsze ją obalić. Filmowiec zamieścił więc na Twitterze post, w którym wyjaśnił podobieństwo obu pomieszczeń.

"

Z chęcią potwierdziłbym, że stworzyliśmy zagadkę dla wszystkich ultra głęboko myślących widzów i za narracją stała inna narracja, ale...kiedy zacząłem pracę nad filmem, mieliśmy koszmarnie mało czasu a zbudowano tylko dwa z wielu planów potrzebnych do całości. Prawda jest taka, że tam, gdzie mogliśmy, po prostu użyliśmy tych samych rekwizytów. "

Mimo atrakcyjności fanowskiej teorii historia o powiązaniu Remy'ego i Antona okazała się całkowicie błędna. Podobne pomieszczenie nie było więc intencjonalnym zabiegiem twórców, tylko środkiem na zaoszczędzenie czasu. Animatorzy, którzy powołali do życia elementy kuchenne, postanowili wykorzystać je ponownie w innej scenie, licząc na to, że nikt nie zauważy ich triku. Jak się okazuje byli jednak w błędzie.

 Księga dżungli i Robin Hood
 Księga dżungli i Robin Hood
Przeczytaj także Czy wiesz, że: animatorzy Disneya wykorzystywali te same sceny w kilku filmach?

Patton Oswalt, który w oryginale podkładał głos pod sympatycznego szczura, postanowił udzielić się w dyskusji, zamieszczając żartobliwy post.

"

Zamknij się, Brad i przyjmij cholerny komplemeeeeent! "

Fani powinni jednak docenić reżysera "Ratatuj" za szczerość. Dzięki obaleniu teorii po latach mieli okazję poznać jeden z sekretów dotyczących produkcji słynnej animacji.

kadr z filmu Shrek
kadr z filmu Shrek
Przeczytaj także Czy wiesz, że: animatorzy DreamWorks pracowali nad "Shrekiem" za karę?

Zobacz też: Jeff Goldblum obalił jedną z wielkich filmowych teorii

Tagi: News Disney Pixar