17.08.2016 12:16

„Ready Player One” Stevena Spielberga na 1. materiałach z planu

Pojawiły się materiały z planu nadchodzącego dzieła Stevena Spielberga. Zobaczcie zdjęcia i wideo z realizacji „Ready Player One”.

„Ready Player One” Stevena Spielberga na 1. materiałach z planu
foto: kadr z wideo + Dzik Pejnta

Choć twórca „Szczęk” miał okres w swoim życiu kiedy rozmyślał o wycofaniu się z przemysłu filmowego, to jednak dzielnie stoi na warcie kinematografii. Ostatnim projektem podpisanym jego nazwiskiem był film „BFG: Bardzo Fajny Gigant”, a w planach jest już kolejna odsłona „Indiany Jonesa”. Wcześniej jednak reżyser wybierze się do dystopijnej przyszłości.

Całość powstaje na podstawie powieści autorstwa Ernesta Cline'a z 2011 roku. Fabuła rozgrywa się w wirtualnym świecie znanym jako OASIS. Jest rok 2044, a ludzie przebywają tu chętniej niż w rzeczywistości, podobnie jak nastolatek Wade Watts. Twórca OASIS, geniusz i multimiliarder Halliday, zakodował w swoim wynalazku zagadki, których rozwiązanie stanowi klucz do ogromnej fortuny i absolutnej władzy. Wade Watts rozwiązuje pierwszą z nich. Zaczyna się niebezpieczna gra, która bohater musi wygrać, aby przeżyć.

Film realizowany jest w brytyjskim Birmingham. Na udostępnionych wideo widzimy ekipę filmową rozkładającą się ze sprzętem, jednak drugi plan zdradza nam nieco więcej z tego, co będziemy mogli zobaczyć na ekranie. Naszym oczom ukazuje się m.in. „udekorowana” graffiti ciężarówka. Zobaczcie:

A oto garść fotografii z planu:

W obsadzie filmu znaleźli się Tye Sheridan jako Wade Watts, Olivia Cooke, Simon Pegg, Mark Rylance, James Donovan Halliday, Orgen Morrow, Ben Mendelsohn i T.J. Miller. Scenariusz „Ready Player One” napisali Zak Penn i Ernest Cline. Obraz miał wejść na ekrany 15 grudnia 2017 roku, jednak premiera zbiegłaby się w czasie z wypuszczeniem „Gwiezdnych wojen: Epizodu VIII”, dlatego studio Warner Bros. zdecydowało, że obraz Spielberga zadebiutuje 30 marca 2018.

Co sądzicie o materiałach z planu „Ready Player One”?

Robert Skowronski
Tagi: News Steven Spielberg