27.04.2017 14:04

Reboot He-Mana bez reżysera, ale znamy scenarzystę i datę premiery

He-Man to zabawka, która przerodziła się w jedną z ikon lat 80. za sprawą serialu animowanego i filmowej wersji z Dolphem Lundgrenem. Zapowiadany reboot właśnie stracił reżysera, ale zyskał znanego scenarzystę i datę premiery.

Reboot He-Mana bez reżysera, ale znamy scenarzystę i datę premiery
Foto: Kadr z video

Reżyser McG, znany z swojej pracy przy „Aniołkach Charliego” i „Terminatorze: Ocalenie” nie nakręci reboota filmu „Władcy Wszechświata” z 1987 roku, znanego szerzej jako aktorska wersja przygód He-Mana. Sony jest obecnie w trakcie poszukiwania nowego reżysera, ale wiemy, że scenarzystą filmu ma być David S. Goyer, który w świecie superbohaterskiego kina jest zarówno wychwalany za swoją pracę przy trylogii o „Mrocznym Rycerzu” Christophera Nolana, jak i krytykowany za wszystko w czym pojawił się Superman.

He-Man swoje początki ma w serii zabawek firmy Mattel z początku lat 80., którym akompaniowały komiksy, a następnie serial animowany. Fani kultowego w niektórych kręgach filmu, gdzie główne roli zagrali Dolph Lundgren i Frank Langella są rozczarowani faktem, że zamiast kontynuacji, mają otrzymać nową wersję. Przypomnijmy, że w scenie po napisach końcowych w owym filmie nemesis He-Mana, Szkieletor, wyłania się z otchłani piekielnej i obiecuje, że wróci na kolejną walkę. Jeśli nie widzieliście oryginalnego filmu, to poniżej zwiastun na zachętę:

Nie wiadomo jeszcze nic o obsadzie reboota, ale według wcześniejszych doniesień gwiazda sagi „Zmierzch” Kellan Lutz spotkał się z McG w 2016 roku, aby omówić angaż na główną rolę. Jesteśmy bardzo ciekawi komu ostatecznie przyjdzie wymówić nieśmiertelną kwestię najsilniejszego człowieka we wszechświecie: „Na potęgę Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!”. Premiera filmu zapowiedziana jest na 18 grudnia 2019. 

Czekacie na powrót He-mana?

Kamil Dachnij
Tagi: Film