"Red Notice" doczeka się nie jednego, a dwóch kontynuacji. Powróci główna obsada i reżyser

13.01.2022 10:59
"Red Notice" doczeka się nie jednego, a dwóch kontynuacji. Powróci główna obsada i reżyser Fot. materiały prasowe/Netflix/Frank Masi

Co się stanie, kiedy wrzucisz na ten sam ekran Gal Gadot, Dwayne'a Johnsona i Ryana Reynoldsa? Ano pobijesz kilka rekordów popularności na Netflix. Dlatego chyba nikogo nie dziwi, że w planach są już kontynuację "Red Notice".

Red Notice doczeka się kontynuacji. Dwóch kontynuacji

Wygląda na to, że ryzykowny ruch Netflixa, by stworzyć najdroższy film w swojej historii się opłacił - wszystko dlatego, że Deadline potwierdził, że platforma planuje stworzyć aż DWIE kontynuacje "Red Notice", które zostaną stworzone zaraz po sobie. Produkcja miałaby się rozpocząć dopiero na początku 2023 roku, bo w końcu tercet Gadot, Johnson i Reynolds jest rozchwytywany.

Polecamy

Źródła Deadline potwierdziły, że reżyser/scenarzysta Marshall Thurber zaczął pisać już skrypty do obydwóch produkcji.

Netflix nie skomentował swojej decyzji, ale źródła Deadline zdradziły, że świat "Red Notice" zostanie nieco rozszerzony i chociaż główni bohaterowie pozostaną niezmienni, to twórcy chcą zrobić obsadę przypominającą "Ocean's Eleven". Dodajmy do tego, że mają powstać dwa filmy jednocześnie i wszystko zaczyna mieć sporo sensu.

Przypomnijmy, że "Red Notice" był najdroższym projektem Netflixa w ich dotychczasowej historii - produkcja miała ponad 200 milionów dolarów budżetu, z czego spora część trafiła do Gadot, Johnsona i Reynoldsa, a także Thurbera, który podobno przytulił "8-cyfrową sumę" za napisanie i wyreżyserowanie tego filmu.

Polecamy

Ta liczba mogła zostać przebita jedynie przez "The Gray Man", czyli dreszczowiec od Joe i Anthony'ego Russo (reżyserowie "Avengers: Endgame") z Ryanem Goslingiem i Chrisem Evansem w rolach głównych.

Film "Red Notice" opowiada historię agenta FBI (Johnson), który próbuje zapobiec kradzieży wartościowych dzieł. W wyniku wielu nieporozumień jest zmuszony do współpracy ze złodziejem (Reynolds) i próbują zatrzymać oszustkę (Gadot), planującą ukraść bezcenne artefakty z czasów Kleopatry.

Szybko okazuje się, że stawka jest wyższa, niż pierwotnie zakładali. Film jest już dostępny na Netflix.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.