25.07.2017 11:23

Rekin wychodzący z toalety w zwiastunie „House Shark”

Określane jako „Szczęki w domu”, nowy horror z zabójczym rekinem przenosi konwencję animal attack w zupełnie nowe rejony. 

Rekin wychodzący z toalety w zwiastunie „House Shark”
foto: kadr z filmu

Są dwa rodzaje filmów o zabójczym rekinie. Jeden to szkoła „Szczęk”, gdzie prosta i perfekcyjnie nakreślona fabuła za pomocą zręcznego montażu generuje niesamowity suspens. Jednak najczęściej spotykaną metodą jest pójście w stronę złego kina z lichym budżetem, gdzie fatalne efekty specjalne (nie)współgrają z drewnianym aktorstwem i nielogiczną fabułą. Filmy klasy B, a częściej nawet Z, mają jednak oddane grono fanów.

Coś takiego oferuje właśnie film „House Shark”. Kiedy Frank (Trey Harrison) zostaje zaatakowany w swoim szczęśliwym domu przez niebezpiecznego rekina, zatrudnia do pomocy jedynego na świecie eksperta od rekinów domowych, Zachary’ego (Michael Merchant), oraz znudzonego życiem agenta nieruchomości, Abrahama (Wes Reid). Razem podejmą się rozpaczliwych prób, aby zgładzić bestię.

Nie da się ukryć, że film jest czymś w rodzaju parodii serii „Rekinado”, co samo w sobie jest niemałym wyczynem. Aktorstwo i wykonanie jest odpowiednio liche, a o fabule już lepiej nic nie mówić. Reżyserem oraz scenarzystą obrazu jest Ron Bonk („She Kills”), który jest także jego producentem wraz z Jonathanem Straitonem („Night of Something Strange”). Facet ma na koncie mnóstwo niskobudżetowych horrorów, ale do tej pory nie udało mu się przebić wyżej. Być może uda mu się to za sprawą „House Shark”. W filmie występują również m.in. Wayne W. Johnson, Nathan Bonk, Mielissa LaMartina oraz Jennie Russo. Jego premiera ma odbyć się wiosną 2018 roku. Dużym prawdopodobieństwem jest, że film trafi na platformę VOD.

„House Shark” wpisuje się w rosnącą listę przedziwnych tytułów, o których pisaliśmy wcześniej. Był już morderca w masce kaczki, Adolf Hitler ujeżdżający T. Rexa, ksiądz zmieniający się w dinozaura, olbrzymie mrówki, krwiożerczy Gremlin, zabójcze pszczoły, zombie na Ibizie oraz ubrani w pieluszki mężczyźni. Zatem jest grubo pod względem absurdalnych pomysłów fabularnych.

Kamil Dachnij
Tagi: House Shark Zwiastuny