Rekwizyty z „Igrzysk śmierci” trafiły na aukcję

Robert Skowronski
19.05.2016 13:22
Rekwizyty z „Igrzysk śmierci” trafiły na aukcję Fot. materiały prasowe; ebay.com/profilesinhistoryauctions

Filmowa seria oparta na książkowej trylogii Suzanne Collins zakończyła się wraz z „Igrzyskami śmierci: Kosogłosem. Częścią 2”. W związku z tym na aukcję trafiły rekwizyty i kostiumy znane z kinowego przeboju.

Co prawda Michael Burns, jeden z szefów Lionsgate, wyznał, że chciałby zrealizować prequele lub spin-offy „Igrzysk śmierci”. Z racji że dwie ostatnie części cyklu skupiały się na buncie mieszkańców Panem wobec władz Kapitolu zabrakło w nich starć na arenie, na co narzekała część widzów. Nowe odsłony miałyby wrócić do tych rozwiązań, a w prace nad filmami prawdopodobnie zaangażowana by była sama Suzanne Collins.

Na dany moment nie ma jednak żadnych konkretów w tej sprawie i wszystko znajduje się póki co w strefie marzeń. Pozostaje czekać na to czy pomysł zostanie zrealizowany. Tymczasem pod młotek trafiło całe mnóstwo przedmiotów z dotychczasowych odsłon „Igrzysk śmierci”.

Jest w czym przebierać - na aukcji znajdziemy kostiumy należące do różnych bohaterów, w tym też do Katniss, elementy wystroju wnętrz z filmowych pomieszczeń, broń białą, łuki i strzały czy nawet klaps. Przedział cenowy jest naprawdę duży od kilkuset dolarów do kilkudziesięciu tysięcy. Najwyższa cena wywoławcza to strój panny Everdeen, która miała na sobie podczas prezentacji trybutów w Kapitolu - 30 tysięcy dolarów. Znajdziemy jednak nieco tańsze kostiumy Peety (Josh Hutcherson), Cinny (Lenny Kravitz), Haymitch (Woody Harrelson) czy Caesaar Flickmana (Stanley Tucci) oraz innych.

Fani Kosogłosa mają w czym przebierać zarówno jeżeli szukają czegoś do swojej garderoby, wnętrz, ogródka czy arsenału broni na wypadek, gdyby w rzeczywistości doszło do rozegrania prawdziwych Głodowych Igrzysk. Zobaczcie jakich przedmiotów możecie stać się posiadaczami:

Aukcja wystartuje pod TYM adresem 20 maja 2016 roku. W obowiązku kupującego będzie umówienie się ze sprzedawcą co do sposobu odbioru przedmiotu - brak jest informacji co do przesyłek zagranicznych, ale sądząc po tym, że „Igrzyska śmierci” to globalny fenomen, to nie powinno być przy tym problemów. Francis Lawrence,reżyser trzech ostatnich części cyklu, wyznał, że ciekawym pomysłem na film byłoby pokazanie tego, jak Stany Zjednoczone przekształciły się w Panem:

Chciałbym w historii cofnąć się o 75 lat i zobaczyć jak do tego wszystkiego doszło. Jeżeli Suzanne Collins miałaby do przedstawiania jakąś ważną dla niej opowieść, to jestem pewny, że wyszłoby to doskonale. Zdecydowanie chciałbym być w to zaangażowany.

Być może w przyszłości doczekamy się realizacji tej koncepcji. W końcu nie potrzebne byłyby do niej przedmioty z dotychczasowych odsłon, gdyż całość rozgrywałaby się w zupełnie innych czasach.

Która aukcja jest dla Was najbardziej kusząca?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.