Remake „Halloween” ma już reżysera

Robert Skowronski
10.02.2017 10:47
Remake „Halloween” ma już reżysera Fot. kadr z filmu

Czy to to dobrze, czy to źle? Wybór z pewnością nieoczywisty, bo reżyser, który nakręci remake „Halloween” był do tej pory odpowiedzialny w dużej mierze za komedie. Kto to taki?

Michael Myers już ostrzy nóż, by ponownie szlachtować niewinnych ludzi 40 lat od premiery pierwszego filmu, za który odpowiedzialny był John Carpenter. Obraz ma zadebiutować 19 października 2018 roku, a jego reżyserem został... David Gordon Green.

Twórca ma na koncie przede wszystkim szereg komedii, w tym słynny „Boski chillout” czy „Faceta do dziecka”. Widzowie mogą znać również jego dramat „Joe” z główną rolą Nicolasa Cage, a także „Manglehorn” z Alem Pacino. David Gordon Green będzie również autorem scenariusza, który powstaje do spółki z Dannym McBride'em (serial „Wicedyrektorzy”).

Informację podał John Carpenter:

A więc chcecie rewolucji.

David Gordon Green i Danny McBride dołączają do projektu, aby uzupełnić zespół kreatywny. David i Danny napiszą razem scenariusz, a David go wyreżyseruje. Pozostaję przy roli producenta wykonawczego, aby konsultować i dawać swoje porady, jeżeli będą przydatne.

David i Danny przyszli razem do mojego biura z Jasonem Blumem i podzielili się swoją wizją na film. No i, mają to. Mnie rozwalili.

Być może napiszę muzykę. Może. Byłoby to całkiem spoko.

Zobaczycie to w kinach 19 października 2018 roku.

O nadchodzącym projekcie wypowiedział się David Gordon Green:

„Halloween” Johna Carpentera to rzecz monumentalna dla mnie i milionów fanów. To zaszczyt pracować z tymi ludźmi przy rzeźbieniu nowej ścieżki w historii Michaela Myersa.

Tak z kolei film zapowiada McBride:

David i ja jesteśmy szczęśliwi mogąc wyjść z gatunku komedii i wejść w mroczny i okrutny świat horroru. Nikt nie będzie się śmiać.

Producentami filmu będą Miramax i Blumhouse. Będzie to już jedenasty film z serii „Halloween” i drugi remake. Poprzedni stworzył Rob Zombie w 2007 roku, ta wersja nie przypadła do gustu Johnowi Carpenterowi.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.