22.05.2017 13:44

„Resident Evil” doczeka się rebootu. Powstanie 6 filmów

Niekończący się cykl na podstawie konsolowego survival horroru ponownie wkroczy na ekrany. „Resident Evil” doczeka się rebootu.

„Resident Evil” doczeka się rebootu. Powstanie 6 filmów
foto: kadr z filmu

„Ostatni rozdział” z 2017 roku z Millą Jovovich faktycznie okazał się być pewnym końcem. Ale czy to już zupełny finisz? Nie, bo franczyza zostanie zrestartowana wraz z rebootem serii. Informacja została podana przez studio Constantin Film podczas trwającego właśnie festiwalu w Cannes.

Wszystko jest jeszcze w bardzo wczesnej fazie i póki co nie wiadomo zbyt wiele, ale z pewnością ma powstać sześć kolejnych filmów. Kto jednak stanie zarówno przed, jak i za kamerą? Kiedy ma wystartować plan zdjęciowy i kiedy premiera? Tego jeszcze nie wiadomo.

Oryginalny Resident Evil ukazał się w 1996 roku i zrewolucjonizował komputerowy gatunek horroru. Kinowa wersja weszła na ekrany w 2002 roku i przy budżecie 33 milionów dolarów udało jej się zgarnąć 102 miliony. Kolejnym odsłonom, przy względnie niskich kosztach produkcji jak na standardy Hollywoodu, udawało się zarabiać coraz więcej i więcej. Największe wpływy uzyskano z „Afterlife” z 2010 (296 milionów), „Retrybucji” z 2012 (240 milionów), a zwłaszcza z „Ostatniego rozdziału” (312 milionów).

Na całym świecie seria zgarnęła w sumie 1,2 miliarda dolarów. Duża w tym zasługa popularności na rynku w Chinach. Sprawia to, że „Resident Evil” jest najbardziej kasową filmową serię opartą na grach wideo.

Paul W.S. Anderson, czyli producent każdej części cyklu, a także reżyser trzech odsłon, pracuje obecnie nad „Monster Hunter”, czyli adaptacją innej gry Capcomu. Nad rebootem będzie czuwać Martin Moszkowicz, szef niemieckiej firmy producenckiej Constantin Film.

W ostatniej odsłonie Alice wróciła do miejsca, gdzie wszystko się zaczęło - do Raccoon City, gdzie Umbrella zbroi się do zadania ostatecznego ciosu garstce ocalałych z apokalipsy zombie. Bohaterka traci swoje nadludzkie siły, a zombie łączą się z nieznanymi dotąd mutantami.

Cieszysz się z rebootu „Resident Evil”?

Robert Skowronski
Tagi: News Resident Evil