„Resident Evil” doczeka się rebootu. Powstanie 6 filmów

Robert Skowronski
22.05.2017 13:44
„Resident Evil” doczeka się rebootu. Powstanie 6 filmów Fot. kadr z filmu

Niekończący się cykl na podstawie konsolowego survival horroru ponownie wkroczy na ekrany. „Resident Evil” doczeka się rebootu.

„Ostatni rozdział” z 2017 roku z Millą Jovovich faktycznie okazał się być pewnym końcem. Ale czy to już zupełny finisz? Nie, bo franczyza zostanie zrestartowana wraz z rebootem serii. Informacja została podana przez studio Constantin Film podczas trwającego właśnie festiwalu w Cannes.

Wszystko jest jeszcze w bardzo wczesnej fazie i póki co nie wiadomo zbyt wiele, ale z pewnością ma powstać sześć kolejnych filmów. Kto jednak stanie zarówno przed, jak i za kamerą? Kiedy ma wystartować plan zdjęciowy i kiedy premiera? Tego jeszcze nie wiadomo.

Oryginalny Resident Evil ukazał się w 1996 roku i zrewolucjonizował komputerowy gatunek horroru. Kinowa wersja weszła na ekrany w 2002 roku i przy budżecie 33 milionów dolarów udało jej się zgarnąć 102 miliony. Kolejnym odsłonom, przy względnie niskich kosztach produkcji jak na standardy Hollywoodu, udawało się zarabiać coraz więcej i więcej. Największe wpływy uzyskano z „Afterlife” z 2010 (296 milionów), „Retrybucji” z 2012 (240 milionów), a zwłaszcza z „Ostatniego rozdziału” (312 milionów).

Na całym świecie seria zgarnęła w sumie 1,2 miliarda dolarów. Duża w tym zasługa popularności na rynku w Chinach. Sprawia to, że „Resident Evil” jest najbardziej kasową filmową serię opartą na grach wideo.

Paul W.S. Anderson, czyli producent każdej części cyklu, a także reżyser trzech odsłon, pracuje obecnie nad „Monster Hunter”, czyli adaptacją innej gry Capcomu. Nad rebootem będzie czuwać Martin Moszkowicz, szef niemieckiej firmy producenckiej Constantin Film.

W ostatniej odsłonie Alice wróciła do miejsca, gdzie wszystko się zaczęło - do Raccoon City, gdzie Umbrella zbroi się do zadania ostatecznego ciosu garstce ocalałych z apokalipsy zombie. Bohaterka traci swoje nadludzkie siły, a zombie łączą się z nieznanymi dotąd mutantami.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.