Reżyser "Aquamana" wytłumaczył, dlaczego w filmie pojawia się cover Toto w wykonaniu Pitbulla

Kamil Kacperski
24.12.2018 11:29
Aquaman|undefined Fot. kadr z wideo

James Wan odpowiedział hejterom, którzy zdenerwowali się, gdy usłyszeli "Ocean to Ocean" Pitbulla i Rhea podczas jednej ze scen "Aquamana". Powód podany przez reżysera raczej ich nie przekona. 

Tydzień przed oficjalnym kinowym debiutem "Aquamana" w sieci pojawił się utwór "Ocean to Ocean" przygotowany przez Pitbulla we współpracy z wokalistką Rheą. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że sam utwór był paskudną przeróbką Toto i ich przeboju "Africa". Fani przyjęli utwór krytycznie, ponieważ jest on po prostu słaby. Okazuje się jednak, że nie był to jedynie dziwny marketingowy chwyt ze strony producentów "Aquamana", ale świadoma decyzja artystyczna Jamesa Wana.

Reżyser w wywiadzie dla gazety "Business Insider" stwierdził, że pomysł na umieszczenie utworu Pitbulla w jednej ze scen "Aquamana" urodził się u niego już na początku procesu tworzenia filmu. Sam artysta był bardzo chętny na współpracę, więc jedyne co zostało do ustalenia, to dobór utworu. Pitbull postanowił przygotować nowy singiel, który bazował na samplach z Toto i ich przeboju "Africa", gdyż tematyka utworu pasowała do sceny (Arthur i Mera dopływają wtedy do Sahary):

Pomyślałem sobie: "Tej scenie czegoś brakuje". Arthur i Mera wychodzą z wody i czegoś mi brakowało, chciałem przełamać schemat. Powiedziałem więc współpracownikom: "Zabawmy się, do kur*wy nędzy! Zróbmy z tego Szybkich i wściekłych!". Pitbull praktycznie od początku był skory do współpracy. Cała ta sekwencja jest potraktowana z przymrużeniem oka, więc chciałem się zabawić. I chcieliśmy mieć głupawą piosenkę w tym momencie - nie wiedziałem jednak, czym ona konkretnie będzie.

Aquaman - warto iść do kina?

Cóż, zadanie Wana się udało - podczas seansu "Aquamana" łatwo się złapać za głowę podczas wspomnianej sekwencji i na głos wypowiedzieć słowa: "Co tu się dzieje?". Chociaż akurat taka reakcja sama kilkukrotnie nasuwa się podczas oglądania nowej produkcji DC. Trzeba jednak przyznać, że użycie oryginalnego przeboju Toto byłoby przynajmniej przyjemniejsze dla ucha, bo Pitbull tym razem się nie popisał. Chociaż i tak raper ma dożywotni szacunek za takie przeboje, jak "Hotel Room Service" albo "Timber":

Sam "Aquaman" zdobył w większości przychylne opinie ze strony krytyków i publiczności. Produkcja zarobiła już ponad 400 milionów dolarów, chociaż do USA trafiła dopiero 21 grudnia 2018 roku. Wygląda zatem, że film nie będzie miał problemu z przebiciem wyniku box-offisowego "Ligi Sprawiedliwości", która zarobiła "jedynie" 658 milionów dolarów. W związku z tym możemy być pewni, że za kilka lat do kina wpłynie kontynuacja "Aquamana", w której głównym antagonistą będzie Black Manta. 

Filmy DC - kiedy premiera nowych produkcji?

Już w kwietniu 2019 roku do kin zawita "Shazam!", czyli opowieść o dzieciaku, który potrafi zamieniać się w dorosłego superbohatera. Kilka miesięcy później (październik 2019) zobaczymy origin story Jokera z Joaquinem Pheonixem w roli głównej. W lutym 2020 roku pojawi się "Birds of Prey" z Margot Robbie, a w czerwcu zobaczymy "Wonder Woman 1984", sequel produkcji z 2017 roku. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.