Reżyser "Avengers: Endgame" zdradził, który z X-Men przetrwałby pstryknięcie Thanosa

16.08.2019 11:56
Reżyser "Avengers: Endgame" zdradził, który z X-Men przetrwałby pstryknięcie Thanosa Fot. kadr z filmu Avengers: Infinity War

Joe Russo - jeden z reżyserów "Avengers: Endgame" zasugerował, jakby wyglądał kinowy świat Marvela po pstryknięciu, gdyby istnieli w nim już X-Men. 

Fani X-Men muszą jeszcze trochę poczekać, zanim zobaczą w filmie Marvel Studios drużynę mutantów. Jest to jednak kwestia czasu, bo Disney przejął prawa do postaci w chwili kupienia studia Fox. Niestety homo superior raczej nie wystąpią na jednym ekranie z oryginalnymi członkami Avengers, ponieważ trzon grupy po wydarzeniach w "Endgame" praktycznie nie istnieje. Nie zmienia to jednak faktu, że reżyserzy dwudziestego drugiego filmu MCU doskonale wiedzą, jak wyglądałby świat po pstryknięciu Thanosa, gdyby istnieli w nim mutanci. 

"Avengers: Endgame" - który mutant przeżyłby pstryknięcie Thanosa?

13 sierpnia 2019 roku odbyła się premiera czwartej części "Avengers" na Blu-ray i DVD. Z tego powodu serwis IGN przeprowadził rozmowę z jednym z reżyserów filmu. Joe Russo został zapytany o czysto hipotetyczną sytuację dotyczącą wyglądu kinowego uniwersum po pstryknięciu, w sytuacji, w której egzystowaliby w nim członkowie X-Men. Okazuje się, że czystkę przetrwałby tylko jeden z członków drużyny. Nie trudno się domyślić, że chodzi o Wolverine'a.

Z przyjemnością zobaczyłbym zaciekle umotywowanego tą sytuacją Wolverine'a, który szukałby zemsty na Thanosie. Naszym zadaniem nie jest dawanie ludziom tego, czego chcą, tylko tego, czego potrzebują. 

Obrócenie reszty X-Men w pył byłoby tragedią dla fanów X-Men, ale według Russo widzowie filmów Marvela potrzebują tragedii, która popycha ich ulubionych bohaterów, do walki ze złem. Trzeba przyznać, że walka rozwścieczonego Wolverine'a z Szalonym Tytanem byłby nie lada widowiskową potyczką. 

Bracia Russo są wielkimi fanami kanadyjskiego superbohatera. W kuluarach plotkuje się nawet, że ich kolejną produkcją dla Marvel Studios będzie solowy film o Loganie. Na razie są to jednak niepotwierdzone informacje. 

Przeczytaj także

Filmowiec postanowił puścić wodze fantazji o wiele dalej i uśmiercił szereg fikcyjnych i rzeczywistych bohaterów. Według niego czystka Thanosa dosięgnęłaby Wojowniczczych Żółwi Ninja, Scooby'ego-Doo i jego wiernych kompanów, bohaterów seriali "Przyjaciele", "Bogaci bankruci" oraz "Community", a także... popularne w latach 90. boysbandy - Backstreet Boys i NSYNC. 

Przeczytaj także

"Avengers: Endgame" na DVD i Blu-Ray - kiedy premiera?

Czwarta część "Avengers" w cyfrowym wydaniu domowym zadebiutowała 30 lipca 2019 roku. Dwa tygodnie później trafiła na DVD i Blu-ray. Mowa tu jednak o rynku Amerykańskim. W Polsce fani filmów Marvela będą mogli kupić płytę z "Endgame" dopiero 4 września 2019 roku. W sekcji z dodatkami znajdą się między innymi usunięte sceny, wpadki z planu, kulisy powstawania filmu, rozmowy z aktorami i twórcami oraz hołd złożony Stanowi Lee

Zobacz też: "Avengers: Endgame" - zobacz wzruszający hołd złożony Stanowi Lee 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.