24.01.2019 09:44

Reżyser "Bohemian Rhapsody" został oskarżony o gwałt i molestowanie seksualne nieletniego

Bryan Singer znalazł się pod lupą gazety "The Atlantic", która tym razem poinformowała, że reżyser rzekomo molestował 13-letniego chłopca podczas pracy przy "Uczniu szatana" w 1998 roku. 

Bryan Singer
foto: Shooting Star/Sipa USA/East News

Zaledwie kilkanaście godzin po ogłoszeniu, że "Bohemian Rhapsody" zostało nominowane do Oscarów (w tym za "Najlepszy film"), gazeta "The Atlantic" opublikowała nowy reportaż, w którym oskarżono twórcę o molestowanie seksualne 13-letniego chłopca na planie filmu "Uczeń szatana" w 1998 roku. Dziennikarze spędzili rok nad zbieraniem informacji, rozmowami z współpracownikami reżysera oraz rzekomymi ofiarami Singera.

Victor Valdovinos, bo tak nazywa się rzekoma ofiara Singera, podzielił się z dziennikarzami "The Atlantic" wspomnieniami z nagrań tego filmu:

"

Za każdym razem - czyli trzykrotnie - podchodził do mnie. Zawsze dotykał mojej klatki piersiowej. W końcu wsadzał mi rękę pod ręcznik, łapał mnie za genitalia i zaczynał mnie masturbować. Zamarłem, nie potrafiłem nic powiedzieć. Wracał do mnie kilka razy w ciągu dnia i molestował mnie. "

Bryan Singer oskarżony o molestowanie seksualne

Inna ofiara zdradziła zaś kulisy imprez organizowanych przez Singera w Los Angeles, na które podobno często zapraszani byli nieletni chłopcy. Jedna z ofiar, która pragnęła zachować anonimowość, zdradziła, że reżyser podczas tych wydarzeń często:

"

bez pytania wsadzał nam ręce w spodnie i łapał nas za krocze. Próbował upijać i narkotyzować osoby, żeby potem uprawiać z nimi seks.  "

Na temat zarzutów ustosunkował się prawnik Bryana Singera, którego portal Rolling Stone poprosił o komentarz:

"

To smutne, że "The Atlantic" upadł tak nisko jeśli chodzi o dziennikarskie wartości. Ponownie jestem zobligowany odpowiedzieć, że ta historia jest nieprawdziwa i odnosi się do niepodpartego dowodami pozwu, który przeciwko Bryanowi wytoczyła grupa osób kłamiących dla pieniędzy i uwagi. I to nie jest dziwne, że oskarżenia pojawiły się w czasie, gdy "Bohemian Rhapsody" jest wygrywającym nagrody międzynarodowym hitem, a te homofobiczne teksty zostały opublikowane po to, by użyć sukcesu filmu Singera. "

Na razie omawiana sprawa nie trafiła do sądu, a Singer oficjalnie nie został oskarżony. Nie są to jednak pierwsze zarzuty wobec reżysera - już w 2017 roku pojawiły się doniesienia o tym, że Bryan Singer rzekomo zgwałcił 17-latka.

Bohemian Rhapsody z nagrodami

Bryan Singer odszedł z pozycji reżysera "Bohemian Rhapsody" na dwa tygodnie przed zakończeniem zdjęć. Na tej pozycji zastąpił go Dexter Fletcher, ale to nadal Singer jest oficjalnie wymieniany jako twórca biografii Freddiego Mercury'ego i Queen. Film stał się międzynarodowym hitem, zarabiając w box-offisie prawie 800 milionów dolarów. Wygrał dwa Złote Globy i zdobył 5 nominacji do Oscarów. Czy "Bohemian Rhapsody" zdobędzie statuetkę za najlepszy film? Tego dowiemy się 24 lutego 2019 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: News Bryan Singer bohemian rhapsody