13.06.2019 10:33

Reżyser "Bohemian Rhapsody" zapłaci 150 tysięcy dolarów w związku z oskarżeniami o gwałt

Bryan Singer w grudniu 2017 roku został oskarżony przez Cesara Sancheza-Guzmana o gwałt, do którego rzekomo miało dojść w 2003 roku. Reżyser zapłacił 150 tysięcy dolarów, aby umorzyć sprawę.

Bryan Singer
foto: Shooting Star/Sipa USA/East News

Bryan Singer zgodził się zapłacić 150 tysięcy dolarów, aby umorzyć sprawę dotyczącą oskarżeń o gwałt, do którego rzekomo doszło w 2003 roku. Jak podaje serwis Variety, jedną ze stron porozumienia jest Casar Sanchez-Guzman, który podał reżysera do sądu w grudniu 2017 roku.

Bryan Singer zapłacił 150 tysięcy dolarów za umorzenie sprawy o gwałt

Mężczyzna twierdził, że do incydentu doszło na imprezie jachtowej w Seattle, gdy Sanchez-Guzman miał zaledwie 17 lat. Według jego oświadczenia, Bryan Singer miał go zgwałcić oralnie i analnie. Po latach doszło jednak do umorzenia sprawy i reżyser zapłacił 150 tysięcy dolarów, chociaż jego prawnicy wciąż utrzymują, że wciąż nie ma dowodów na to, że Singer pojawił się na wspomnianej imprezie. 

foto: materiały prasowe
foto: materiały prasowe
Przeczytaj także Który film z serii "X-Men" jest najlepszy? [SONDA]

Jego prawnik Andrew Brettler wydał oficjalne oświadczenie:

"

Pozew dłużnika przeciwko panu Singerowi nie miał żadnej podstawy prawnej. Pan Singer zaprzeczył, żeby kiedykolwiek poznał mężczyznę, a co dopiero prowadził jakąś interakcję z osobą. Decyzja o zakończeniu sprawy z osobą zajmującą się bankructwem było jedynie posunięciem biznesowym, ponieważ koszty poniesione za postępowanie sądowe przewyższałyby te, które bankrut musiałby uiścić wobec swoich kredytodawców. "

Według doniesień Variety, 61 tysięcy dolarów zostanie poświęcone na spłatę długów studenckich Sancheza-Guzmana, następnie poniesie koszta postępowania sądowego, a jeżeli jeszcze coś zostanie, to trafi do Sancheza-Guzmana. Prawdopodobnie oznacza to również zakończenie całej sprawy.

Kamil Kacperski
Tagi: News X-Men Bryan Singer bohemian rhapsody